Šiemet Aukšlines papuoš ir savanoriška jaunimo iniciatyva

Pernai per miestelio šventę, atostogaudama po mokyklos baigimo, Ieva Rogačiūtė tapo pirmąja Kidulių dvaro savanore. Dabar ji jau baigia pirmuosius mokslo metus KTU informatikos fakultete. Džiugu, kad net įsijautusi į studentišką gyvenimą ir multimedijos studijas nepamiršta Tėviškės. Prasidedant pavasariui, bendruomenės aktyvo paskatinta ir ekologijos klubo „Šerenta“ padedama, Šakių rajono savivaldybei ji pateikė projektą „Aitvaro skrydis“.

13078204

Mergina nesigviešia laurų sau ir tikina, kad be bendruomenės pagalbos tokia mintis tikrai nebūtų kilusi. Pasak jos, trūko ne tiek patirties rašant projektą, kiek informacijos, apie tokią galimybę. Įdėti darbo ir pastangų buvo išties verta – projektas gavo finansavimą ir jau kurį laiką yra įgyvendinamas. Finalą bus galima išvysti „Aukšlinėse“ jau gegužės 28 d.

Septintus metus iš eilės Kidulių seniūnija, Kidulių bendruomenės centras „Vinkšnupis“ ir Bunikių bendruomenė „Kregždantė“ rengia šventę ant Nemuno kranto įkurtame Prisiminimų parke. Tradicija tapęs renginys visada sulaukia didelio susidomėjimo. Atvyksta ne tik vietiniai, bet ir svečiai iš aplinkinių vietovių. Proga ypatinga tuo, kad prasideda nuo žvejybos. Nors skamba vyriškai, tačiau pramogų visai šeimai niekada netrūkdavo. Ieva nusprendė dar daugiau dėmesio skirti vaikams. Ji tikisi surengti mūsų krašte dar neįprastą pramogą, kurios metu jaunuomenė būtų skatinama ne tik aktyviai dalyvauti renginyje, bet ir susipažinti su aitvarų gamybos subtilybėmis, o jas perpratus, paleisti į dangų margaspalvius rankų darbo kūrinius.

13151949_1171559499545348_6665501161764731970_n

Nors užsiėmimas išties vėjavaikiškas, Ieva Rogačiūtė ruošėsi labai rimtai. Gegužės pradžioje, kartu su ekologijos klubo „Šerenta“ vadove Inga Navlickiene, dalyvavo Zapyškio Aitvarų šventėje, kur išmoko gaminti aitvarus ir dirbti komandoje. Vėliau Kidulių dvare Ieva surengė pamoką kiduliečiams ir perdavė savo žinias, kartu ieškojo įdomesnių sprendimų, tinkamiausių medžiagų. Finaliniam veiksmui taip pat pakviestas pastiprinimas – lektorė iš aitvarų asociacijos.

DSCN0156

Visi norintys, maži ir dideli, kviečiami prisijungti prie šio projekto ir registruotis. Ieva pataria atsinešti įvairiaspalvių krepšių ar dovanų popieriaus, nes tik nuo pasirinktų medžiagų ryškumo priklausys, kaip ryškiai sumirgės Nemuno pakrantė „Aukšlinių“ metu.

DSCN0158

Parengė Monika Būblaitytė

Nuotraukos Kidulių dvaro

Jums taip pat patiktų