Dar viena sėkmės istorija po Kidulių dvaro stogu

image003Sausio 28 dieną, 18 valandą, Kidulių dvaro laisvalaikio salėje vyko pirmasis šių metų projekto „Sėkmės istorijos“ susitikimas. Vakaro viešnia – kaunietė režisierė, humoristė, laidų vedėja Hana Šumilaitė. Ponia Hana, sekdama ponišką dvaro etiketą, atvyko su spalvinga svita – jos pačios suburto Vilijampolės bendruomenės teatro „MMT“ (Mes Mylim Teatrą) aktoriais mėgėjais. Ir, žinoma, ne be dovanų – buvo vaidinamas spektaklis „Pasaka apie avį“ pagal I. Kolosovo pjesę, kuri humoristiškai atskleidžia šių dienų civilizacijos purvą.

„Žmonėms juokas reikalingas kaip vanduo,“ – tiki H. Šumilaitė. Pasak žinomos aktorės, humoras gelbsti, kada sunkiausia – žmogus nori, kad jo mintis kas praskaidrintų, pralinksmintų. Jos, iš pirmo žvilgsnio lengvi, vaidmenys slepia kur kas daugiau. Ne kartą sielos ar kūno negalavimus dėl darbo pamiršusi humoristė sako, kad valia ir aktorystės technikos padeda įveikti viską. „Bet argi čia darbas? Kai pasirenki tokį darbą kaip aš… Tada ne darbas,“ – šypsosi jau daugiau nei 30 metų įvairiems meno kolektyvams vadovaujanti režisierė. Atostogoms ir išeiginėms jos kalendoriuje dažniausiai nelieka vietos.

„Prisimenu, kai man buvo 20 ar 30 metų… Tada 60-mečiai atrodė visiški kriošenos. O dabar turiu vilties, kad dar ne visai viskas prarasta“, – juokiasi Hana Šumilaitė ir vis kuria naujus planus, kad neužsisėdėtų. Pasenti nebijo, tik nenori gyventi per ilgai ir nuobodžiai. Žinoma, kaip ir kiekviena moteris, susigalvoja ir savų „durnysčių“ – vis svajoja sulieknėti. Yra išbandžiusi net gydomąjį badą. Tiesa, ilgai neiškentė. „Žmogus, kuris perdėtai rūpinasi sveikata ir tik tarnauja savo grožio įvaizdžiui, iš tiesų nesidžiaugdamas gyvenimu, nėra laimingas,“ – tiki aktorė. Pasak jos nuo tokio savęs suvaržymo gali ir „stogas pačiuožti“. Būdama putli, miela ir visų draugė netiki, kad keli kilogramai kažką pakeistų, o ir sėkminga karjera įrodė, kad scenoje įdomios ilgiausiai išlieka ne tuštutės blondinės. Dainuoti gali ir ponia Hana, gali ir poeziją deklamuoti, teatrinėmis kortomis išburti, o reikalui esant, net raganystėmis užsiima. „Gyvenimas be pokštų ir žaismės būtų nuobodus,“ – sako ji.

H. Šumilaitė tiki, kad viskas, ką darė, tikriausiai, buvo suplanuota paties Aukščiausiojo – dėliojosi savaime. Nors darbe ji labai organizuota – mat to reikalauja, režisieriaus profesija, savo istorijos pats nesusidėliosi. Jei kam ir primirštas H. Šumilaitės vaidmuo seriale „Kaimynai“, tai net jaunimas žino ją, kaip valdingą motiną lietuviškoje komedijoje „Nepatyręs“. Asmeniniame gyvenime jai tekę vaidmenys – kiek kitokie. Ponia Hana net turi išmąsčiusi teoriją, kad atidirbinėja už praeito gyvenimo kaltes, kur mano buvusi pasileidėliu vyru. Apie scenos magiją, euro įvedimą, liaudies mediciną ir kančias laukiant, kol nudžius nagų lakas galėjote išgirsti Kidulių dvare.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų