Dvaro šokių kolektyvas kviečia prisijungti

Jau spėjote susižavėti dvaro kultūra, bet nedrįstate įžengti į šokių aikštelę? Kidulių dvaro senovinių šokių kolektyvas skelbia naujo sezono pradžią ir narių priėmimą. Visi, norintys šokti, skaityti eiles ar vaidinti, yra laukiami kiekvieną trečiadienį, 18 val. vykstančiose repeticijose Kidulių laisvalaikio salėje (Nemuno g. 66, Kiduliai). Siūlome draugišką atmosferą, smagų mokymosi procesą ir pagalbą įsijaučiant į vaidmenį.

“Būtų gražu, jei per miestelio šventę visa aikštė būtų pilna porų šokančių polonezą arba valsą…” – svajoja kolektyvo vadovė Irma Svetlauskienė. Nuo 2014 metų rudens Kidulių dvare ji ne tik išugdė darnų 8 šokėjų kolektyvą, bet ir paskatino atsiskleisti jų vaidybinius sugebėjimus. To vaisiai – poezijos skaitymai ir net 1,5 val. trukmės spektaklis. Kolektyvo moterys užsikrėtė I. Svetlauskienės spinduliuojamu susižavėjimu XIX a. pab. dvarų kultūra, kurią bandoma atkurti po Kidulių dvaro stogu. Pačios smulkmeniškai ištobulino savo kostiumus, įsigyveno į pasirinktų kilmingų istorinių damų įvaizdžius.

Kolektyvas paįvairino ne tik kūrybingų kraštiečių laisvalaikį, bet ir įnešė į dvaro gyvenimą tikro, rafinuoto šurmulio. Didesnėmis grupėmis atvykstantys svečiai įtraukiami į teatralizuotą dvaro pristatymą, mokomi lengvesnių šokio žingsnelių. Užmegzti ryšiai su Veliuonos bei Gelgaudiškio senovinių šokių šokėjais. Dalyvaujama renginiuose ne tik Kidulių dvare, bet ir Šakių rajone. „Sulaukiame kvietimų pagastroliuoti ir toliau, tačiau sunku susiderinti visiems kolektyvo nariams tinkamą laiką,“ – aiškina moteris teigdama, kad ir Kidulių dvare veiklos užtenka.

Didžiausia Irmos Svetlauskienės svajonė – kad prie kolektyvo prisijungtų daugiau vyrų. Pasak jos, tai – vienintelis būdas iki galo atskleisti senovinių šokių grožį. Kol kas vienintelis kolektyvo vyriškis – Martynas Mockevičius (Kidulių bendruomenės „Vinkšnupis“ pirmininkas). Akivaizdu, kad jis jau priprato prie barono vaidmens ir drąsiai eksperimentuoja. Miestelio šventės metu kompaniją ant scenos jam palaikė ne tik pasikviesti Kauno pavieto Laisvieji šauliai, bet ir barzdaskučiu tapęs savanoris Mantas Norvilas. Metų pabaigoje Kidulių dvare filmuojant manekenų iššūkį prisijungė dar pora vaikinų. Galbūt todėl šokių kolektyvo vadovė jau dega viltimi ateinančioje miestelio šventėje pamatyti dar didesnį būrį į dvaro gyvenimą įsikūnijusio jaunimo. Netgi žada suorganizuoti trumpus mokymus norimtiems šokti per didžiausią metų renginį Kiduliuose.

 

Jums taip pat patiktų