Jaunimo iniciatyva papuošė gėlynais Kidulių dvarą

Praėjusią savaitę Kiduliuose buvo įgyvendintas dar vienas jaunimo projektas. „Žiedų ratas“ po lyrišku pavadinimu paslėpė ne tik gėlių daigų, bet ir daug svarbesnio augimo puoselėjimą. Projekto vadovas Martynas Mockevičius ėmėsi išties didelio darbo – suburti jaunimą ir skatinti prisidėti prie Kidulių dvaro veiklos plėtrą. Jo teigimu viskas prasideda nuo malonios aplinkos, todėl ir kilo mintis papuošti šią kultūriškai svarbią ir jaunimo pamėgtą vietą.

DSCN0249

Projektą finansavo Šakių rajono savivaldybė, parėmė gėlininkai Urbaičiai. Gautos lėšos buvo panaudotos įsigyjant žemes sodinimui bei rožių ir levandų sodinukus. Darbą teko atlikti patiems. Bendradarbiaujant su Kidulių pagrindine mokykla ir Kidulių bendruomenės centru „Vinkšnupis“ buvo suburtas jaunimo aktyvas. „Pagrindinė šios akcijos idėja, kad jaunimas pats atliktų sodinimo darbus ir taip būtų skatinamas jų atsakingumas puoselėti bei saugoti aplinką, kurioje jie mėgsta susirinkti,“ – sakė M. Mockevičius.

Kidulių dvaras, kaip ir kitos lankomos seniūnijos vietos, ne retai nukenčia nuo lankytojų, kurie ne tik palieka šiukšles, bet ir niokoja aplinką. Ši vieta itin mėgstama, nes yra pačiame miestelio centre. Žinoma, vilioja ir sutvarkyta aplinka, įrengti suoliukai, rūmai restauruoti, o tamsiuoju paros metu apšviesti lauko šviestuvų. Projekto iniciatorius tikisi, kad pačių rankomis susodinti sodinukai taps gražiu pavyzdžiu kitiems, įpareigos saugoti ir gerbti savo pačių atliktą darbą.

Rengiant projektą buvo konsultuojamasi su Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos specialistais, bei vietiniais šios srities ekspertais. Už pagalbą įgyvendinant projektą organizatoriai dėkoja visiems, kurie atvyko į talką. Už finansinę paramą dėkojama Rasai Dvilaitienei, Matilda Pečiūnaitienei, Sauliui ir Ingai Navlickams.

Parengė Monika Būblaitytė
Nuotraukos Veronikos Novickaitės

Jums taip pat patiktų