Ką paDARĖM 2015?

Kidulių seniūnija šiemet jau pradėjo pavasarinių darbų sezoną ir atkreipė dėmesį į apleistas seniūnijos vietas. Sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo, todėl seniūnas Mindaugas Mykolaitis tikisi, kad šįkart akcija „Darom“ Kiduliuose paliks žymesnį pėdsaką nei pernai. “Tai ne tik proga apsitvarkyti, bet ir pabūti kartu. Norėtųsi, kad bendruomeniškumą puoselėtume ne tik kultūriniais renginiais, bet ir ūkiškais užsiėmimais,“ – kalbėjo jis.

11170312_972553319421891_1666114384626707468_o

Deja, pernai organizuota talka „Prisiminimų parke“ taip ir nesusirinko. „Dėl nepatyrimo, nesusikalbėjimo ir aibės kitų priežasčių akcija „DAROM“ neįvyko,“ – pripažino nesėkmę seniūnas. Pasak jo, koją pakišo ir pasitikėjimas informacinėmis technologijomis – renginio dieną paaiškėjo, kad internautai ne labai noriai kyla nuo kompiuterio, o mėgstantys aktyviai leisti laiką gamtoje, prie jo retai prisėda. Šiemet klaida ištaisyta, todėl tikimasi, jog gyventojai neliks abejingi.

Žinoma, savo aplinką Kiduliuose tvarkosi beveik visi. Sunkiau su bendromis erdvėmis. Seniūnas Mindaugas Mykolaitis džiaugiasi, kad Kidulių girininkija kiekvienais metais tvarko jai priklausančius miškus. „Prie to daugiausiai prisideda girininkas su savo darbuotojais bei medžiotojų būreliu,“ – pasakojo M. Mykolaitis. Ir pernai jie tvarkė girininkijos miškus, o vakare buvo nedidelė „DAROM“ vakaronė.

„Šiemet, Kidulių bendruomenės iniciatyva, numatyta tvarkyti dvaro parką bei jo prieigas. Savaime suprantama, vėl girininkija tvarkys miškus… „- vardijo seniūnas pasakodamas, jog  su seniūnaičiais apie tai kalbėta per seniūnaičių sueigą dar kovo mėnesį. „Visi pritaria idėjai ir žada organizuoti talkas kiekvienas savo seniūnaitijoje,“ – pasakojo seniūnas. Jis labai vertina savo pagalbininkus – juk būti visur vienu metu neįmanoma. M. Mykokaitis tikisi, kad su seniūnaičių pagalba, ir į savo kiemą tvarkytis išėję žmonės galės jaustis akcijos dalimi, susiburs pabaigtuvių piknikui. „Entuziastus kviečiame prisidėti prie „Prisiminimų parko“ tvarkymo, kur, kaip ir kasmet, darbuosis jo įkūrėjas Ronius Karopčikas,“ – priminė M. Mykolaitis.

Akcijos “DAROM 2016” tikslas – ne tik atliekų rinkimas tvarkant problemines vietas. Daug dėmesio skiriama ir sveiko bei aktyvaus gyvenimo būdo skatinimui. Juk sutvarkius bendrai naudojamas erdves, įrengus suoliukus, sūpynes ir apsodinus augmenija jose norėsis lankytis dažniau. Svarbi dalis ir piknikas po talkos, kad būtų galima kartu pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasidalinti idėjomis apie bendrų erdvių puoselėjimą.

Akcija DAROM įvyks balandžio 23 d. nuo 10 val. visoje Lietuvoje.

Daugiau info: mesdarom.lt

MBdarom

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų