Kęstutis Smirnovas: „Jaunimas – mūsų ateitis ir reikia jiems padėti“

seniunasirsmirnovasCituodamas prancūzų pedagogą, antikinių olimpinių žaidynių atkūrėją, Pjerą de Kuberteną Kęstutis Smirnovas kaip mat įtikina, kad sportas eina koja kojon su filosofija ir už jėgos, vikrumo ar greičio įvaldymo slypi daug daugiau idėjų, nei gali atrodyti: „Sportas padeda mums pažinti save, nugalėti sunkumus, įveikti vis naujas laiko ir erdvės ribas, plėsti savo fizines ir dvasines galimybes.“

Kraštiečiams šio žmogaus pristatinėti jau lyg ir nereikia, tačiau nedera pamiršti jo pelnytų pergalių sporte ir neblėstančio aktyvumo visuomeninėje veikloje. Pats K. Smirnovas nepamiršta iš kur kilęs, kaip viską pradėjo, kiek daug pastangų ir darbo buvo įdėta į jo šiandieninį gėrį, todėl nepraleidžia progos paremti ir paskatinti sportu besidomintį jaunimą. Ne išimtis ir jo įsteigta taurė jėgos rungčių nugalėtojams būsimoje sporto šventėje „Voveriai 2015“, jau liepos 18 dieną.

Dabar ne tik rajone, Respublikoje, bet ir pasaulyje žinomas sportininkas nuo pat mažens domėjosi sportu. Jis tiki, kad būtent tai jam padėjo atsiskleisti, kaip asmenybei ir save realizuoti: „Sportas man padėjo pasiekti savo gyvenimo tikslų, suformavo mano charakterį ir gyvenimo būdą.“ Pirmiausia jis kibo į lengvąja atletiką, o nuo 15-likos – į kovų menus, kur rado kelią savo svajonėms pasiekti. Jis neabejoja, kad sportas yra reikšmingas asmenybės formavimusi: „Ypač didelę įtaką turi kovos menai. Užsiimant šia sporto šaka turi laikytis moralės kodekso, ne tik techninių taisyklių. Čia itin svarbu mandagumas, nuoširdumas, pagarba, savitvarda, drąsa ir panašios savybės.“

Šakiuose gimęs, augęs ir šaknis įleidęs visuomenės veikėjas jaunimo užimtumą Šakių rajone vertina teigiamai ir juokiasi prisiminęs, kokios sąlygos buvo jam pradedant karjerą: „Žinoma visada gali būti geriau, bet, mano manymu,  dabar tikrai yra daug galimybių jaunimui sportuoti ir aktyviai leisti laiką. Tereikia noro.“ Kęstutis Smirnovas žino, ką sako. Mat jau 16 metų vadovauja Šakių sporto klubui „Audra“ ir dvejus metus – „Šakių rajono sporto klubų sąjungai“. Taip pat yra „Lietuvos dziudo federacijos“ sporto direktorius ir „Lietuvos graplingo federacijos“ prezidentas. „Visada stengiuosi sudaryti kuo geresnes sąlygas visuomenei užsiimti sportu,“ – džiaugiasi savo prisiimtų pareigų suteikiamomis galimybėmis K. Smirnovas. Nors, kaip pats sako, „yra šalia sporto“, sportuoja ir pats. Žinoma, nebe profesionaliai, tačiau visada stengiasi įtraukti ir savo šeimą, propaguoja aktyvų poilsį. Keturių dukrų tėvas dabar džiaugiasi vasara, kai užtenka karštą dieną išvažiuoti prie vandens telkinio, nors tikina, kad Šakių rajone veiklos užtenka visus metus.

Paklaustas, kodėl sutiko remti sporto šventę Voveriuose jis prisipažįsta, kad visada stengiasi dalyvauti panašiuose renginiuose. O šis ypatingas tuo, kad Kęstučio Smirnovo įsteigta taurė atiteks jėgos rungtiems nugalėtojams: „Jaučiuosi tiesiogiai su tuo susijęs. Juk visada dalyvaudavau jėgos sporte. Tai buvo ir kovos menai, ir galiūnų sportas, ir svarčių kilnojimas.“ Galiūnų turnyras jau pernai, Voverių sporto šventėje, sulaukė didelio susidomėjimo. Stipriausia tada buvo pirmoji Voverių komanda, antroje vietoje liko Bunikių galiūnai, o trečia atiteko antrajai Voverių komandai. Kiduliuose, šios vasaros pradžioje vykusiose „Aukšlinėse“, buvo surengtos tokios pat jėgos rungtys: nešti rąstą (300 kg), traukti traktorių, kirsti rąstą ir versti padangas (300 kg). Tąkart laimėjo Bunikių galiūnai, o už antrąją vietą buvo apdovanota Žygėnų (Višinskų) komanda. Jau liepos 18 dieną (šeštadienį) paaiškės, ar Buninkių komanda išlaikys savo pranašumą, ar vėl laimės vietiniai.

Buvęs sportininkas tiki, kad žmones pritraukti reikia savu pavyzdžiu: „Kuo daugiau, ar buvusių, ar esamų sportininkų rodys palaikymą sporto renginiams, tuo daugiau į juos įsitrauks žmonių ir, žinoma, jaunimo. O jaunimas  – mūsų ateitis. Svarbu, kad sportuotų ir aktyviai leistų laisvalaikį. Juk Lietuvai dabar ir reikia sveiko ir stipraus jaunimo.“ K. Smirnovas ne tik gražiai kalba, bet ir pats daug dirba su jaunimu, globoja vaikų namų auklėtinius, yra įsitraukęs į visuomeninę, su vaikais susijusią, veiklą.

„Esame laisvi savo apsisprendimuose ir kiekvienas turi teisę pasirinkti, ką daryti,“ – sako K. Smirnovas neketindamas brukti savo idėjų, bet tikėdamas, kad kiekvienas turi rasti savo kelia, daryti tai, ką geriausiai sugeba. “Noriu tik patarti peržiūrėti savo prioritetus ir aktyvaus laisvalaikio nepalikti nuošalyje. Skatinčiau dalyvauti sporto renginiuose, o jei dar nedrąsu, tai bent palaikyti tuos, kurie tai daro.“ Juk sveikame kūne – sveika siela, net jei be medalių ar tarptautinių įvertinimų.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų