Kiduliečiai futbolo aikštelėje kovojo vokiškai

Ankstyvą balandžio 5 dienos rytą Kidulių pagrindinės mokyklos komanda „Akema” išvyko į Kauną, kur varžėsi su 15 geriausių konkurso „4:0 vokiečių kalbos naudai“ komandų. Jas iš 40 paraiškų išrinko komisija, kurią sudarė LFF Masinio futbolo asociacijos ir Goethe`s instituto atstovai. Renginyje iš viso dalyvavo 120 penktos–šeštos klasės mergaičių ir berniukų, mėgstančių futbolą ir vokiečių kalbą.

Atrankoje Kiduliečiai pateikė komisijai nuotaikingą filmuką apie tai, kaip ruošiasi konkursui, o prisistatydami Nacionalinės futbolo akademijos manieže vykusiame finale pademonstravo ne tik vokiečių kalbos žinias, bet ir vaidybinius bei muzikinius sugebėjimus. Netikėtai energingas pasirodymas kaip mat pelnė komisijos narių bei organizatorių simpatijas ir draugišką palaikymą. Nors užsimota „su cinkeliu“, koją pakišo ir ne didelės vokiečių kalbos žinių spragos ir patirties futbolo aikštelėje trūkumas. Komandą konkursui ruošusi ir į finalą lydėjusi vokiečių kalbos mokytoja Jolita Valavičienė jau ne pirmą kartą įtraukia mokinius į veiklą už mokyklos ribų. „Itin svarbu suvokti, kad užsienio kalbos žinias galima pritaikyti įvairiai, kad jos atveria naujas galimybes,“ – sakė ji.

Drąsiai naujus iššūkius priėmusių mokinių nuotaikos finalo eigoje svyravo tarp didžiulio džiaugsmo ir liūdesio, net ašarų. Turnyrinės lentelės viršūnės iškovoti nepavyko, tačiau bagažą papildė neįkainojama patirtis. „Galime truputį užriesti nosis,“ – šmaikštavo J. Valavičienė primindama, kad jos mokiniai atstovavo ne tik savo mokyklai, bet ir visam Šakių rajonui. Grįžusi „Akema“, kaip dera tikrai futbolo komandai, surengė spaudos konferenciją ir pasidalino įspūdžiais su mokyklos bendruomene. Kad tokie renginiai uždega ir skatina tobulėti patvirtino tai, jog, pasak mokytojos, mokiniai dar savaitę po renginio spardė kamuolį ir dainavo prisistatymo dainelę.

Nacionaliniame finale ir komisijos darbe dalyvavo Goethe‘s instituto vadovas Detlef Gericke, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje kultūros ir spaudos referentė Salomėja Pranckienė ir konsulinio skyriaus referendarė Annabelle Winterhagen. Konkurso finale komandos atliko užduotis vokiečių kalba ir susirungė futbolo turnyre. Visos komandos buvo apdovanotos Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados, Lietuvos futbolo federacijos ir Goethe‘s instituto dovanomis ir konkurso finalo dalyvių taurėmis.

 

Socialinio tinklo favoritai. Konkurso organizatoriai socialiniame tinkle „Facebook“ publikavo tik trijų komandų prisistatymus. Kidulių pagrindinės mokyklos komandos filmukas surinko daugiausia „patinka“ paspaudimų ir, kaip juokavo organizatoriai, aplenkė net žinutę apie rastą Vasario 16-osios aktą.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų