Kiduliečių išradingumą įvertino ir prezidentė

Penktadienį Lietuvos Respublikos prezidentūroje buvo apdovanoti sumaniausi penktosios akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ dalyviai. Nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių simbolis – valstybės trispalvė iš pačios prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų buvo parvežta ir į Šakių rajoną, Kidulius. Kidulių dvaro muziejuje jau dabar ją gali pamatyti visi norintys.

Delegacija (iš kairės į dešinę): Vaidas Beržvinskas, Kidulių bendruomenės centro „Vinkšnupis“ pirmininkas Martynas Mockevičius, Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė, Monika Būblaitytė, vyriausias žygio dalyvis Juozas Remeika.

Kvietė susipažinti su krašto istorija

Kidulių dvare gimusi pėsčiųjų žygio knygnešių keliais idėja, sudominusi net 75 entuziastus nuo 10 iki 83 metų, buvo apdovanota kartu su kitomis 20 originalių akcijų, išrinktų iš oficialioje prezidentūros interneto svetainėje užregistruotų daugiau kaip 400 valstybės gimtadienio šventimo sumanymų. Daugiau nei 12 km atkarpa Sudargas – Kiduliai įveikta išklausius daugybę įdomių istorinių faktų apie knygnešių darbo ypatybes, bei su knygų ryšulėliais, kad pažintas būtų ne tik kelias laukais bei lankomis, bet ir panaši našta. Žygiui rimties suteikė priekyje žygiavę jaunieji šauliai ir aiškius nurodymus davęs žygio vadovas Ričardas Žilaitis.

Komandą sustiprino patirtimi ir išmintimi

Kvietimas į prezidentūrą labiausiai sujaudino Juozą Remeiką. Jis prisipažįsta, kad išgirdęs naujieną turėjo ir į stalą atsiremti. Kelionės dieną jau juokėsi: „Prisišposijau“. Išties, pensininkas nuo pat pradžių sakėsi tenorėjęs prisiminti vaikystės kelius. Žygyje pernelyg nenuvargęs senolis žavėjo bendražygius itin geru ūpu ir pasakojimais apie seniai praėjusias dienas bei dabar sunkiai suvokiamą tų laikų kasdienybę. Nors tiesa, kad vietą delegacijoje J. Remeika pelnė dėl solidaus amžiaus, tačiau net ir lankantis Vilniuje tai labiau buvo privalumas, nei trūkumas. Senjoras ne tik spėjo koja kojon su jaunimu, bet ir taikliai dalinosi išmintimi. Jį pastebėjo ir TV žurnalistai, deja, žinių reportaže interviu, matyt, neliko laiko.

Darni komanda ir namuose, ir Vilniuje

Išvykstant į Vilnių delegacija buvo papuošta Kidulių dvaro keramikos dirbtuvėse pagamintais proginiais Vasario 16-osios garbės ženklais ir įpareigota įteikti molinę dovaną prezidentei, bei kvietimą susipažinti su knygnešių keliais. Žavingus kryžiažiedžius atlapuose, Kidulių dvaro simbolį, pastebėjo ir pagyrė pati D. Grybauskaitė. Taip pat Kiduliečius maloniai nustebino prezidentūroje pasirodęs Andrius Ufartas. Spaudos fotografas pasistengė būti paskirtas dirbti tame pačiame renginyje, kad pats įamžintų kraštiečius. Laukiantieji namuose beveik iš karto po renginio jau galėjo socialiniame tinke „Facebook“ džiaugtis ir dalintis jo užfiksuotomis džiugiomis akimirkomis.

Nusiteikę dar rimčiau dirbti savo krašto labui

Šalies vadovė siūlė sveikinant savo šalį ruoštis ir Lietuvos šimtmečiui, todėl Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė drąsiai žvelgia į ateitį ir tikisi kitais metais surinkti 100 žygeivių būrį. Kidulių bendruomenės „Vinkšnupis“ pirmininkas Martynas Mockevičius prasitarė jau seniai svajojantis apie dviračių žygį, o žmonių susidomėjimas aktyviu laisvalaikiu paskatino imtis šios idėjos įgyvendinimo. Tiek žygio metu plevėsavusios, tiek prezidentūroje karių pagerbtos vėliavos pasufleravo jam dar vieną idėją. Jau ne Lietuvos gimtadieniui, o Kidulių miestelio dienai paminėti, tad ilgai laukti neteks.

Kuklumu pridengti dideli darbai

V. Novickaitė prisipažino, kad 2014 metais naujoje darbo vietoje jos laukė tik naujai išremontuotos sienos, stalas ir kėdė. BC „Vinkšnupis“ pirmininkui M. Mockevičiui pasisekė labiau – jis paveldėjo ne tik „kėdę“, bet ir komandą, bei nenuilstantį jos branduolį. Panašiai kaip Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis. Savaime susiformavo jauna, vyresnių ir vyriausių kiduliečių palaikoma komanda, kuri sugebėjo renovuotą Kidulių dvaro pastatą paversti žaižaruojančiu kultūros židiniu. Žinoma, ne be pagalbos. Padėkos vertas kiekvienas, kuris savo idėjomis ir darbais ar bent dalyvavimu renginiuose prisideda prie šio kultūrinio atgimimo kurstymo, todėl Kidulius prezidentūroje atstovavusios delegacijos nariai tiki, kad toks aukštas inertiško aktyvumo įvertinimas padės kraštiečiams suprasti, kiek daug kartu nuveikta per vos trejus metus.

 

Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų