Kidulių bendruomenės centras ,,Vinkšnupis“ įgyvendina projektą „Aplinkos priežiūros paslaugų teikimas Kiduliuose“

Kidulių bendruomenės centras ,,Vinkšnupis“ įgyvendina projektą „Aplinkos priežiūros paslaugų teikimas Kiduliuose“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-6-16-2020). Projektas vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę „Aplinkos priežiūros paslaugų ir atsinaujinančių energijos išteklių gamyba“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-7).

Tai bendruomeninio verslo projektas, kurio vykdymui „Vinkšnupis“ prašo 39 900,06 eurų paramos.
Projekto tikslas – teikti kokybiškas aplinkos priežiūros paslaugas žmonėms, sukuriant darbo vietą kaimo gyventojams.

Asociatyvi nuotr.

Projekto uždaviniai:
1. Įsigyti įrangą: priekabos tipo alkūninį keltuvą (autobokštelį), aplinkos priežiūros priemones (šakų smulkintuvą, motorinį pjūklą, krūmapjovę, kultivatorių, aukštapjovę, aukšto slėgio plovyklą, vejapjovę, vejos aeratorių, moto bloką su priedais.
2. Sukurti 1 darbo vietą.

Laukiamas rezultatas.
Paslaugos bus teikiamos įvairaus amžiaus, įvairių socialinių grupių asmenims.
Įgyvendinus projektą, planuojama pradėti teikti paslaugas:

  1. žemės dirbimo paslaugas (mažų žemės plotelių su freza, kauptuku, kultivatoriumi);
  2. vejos priežiūros paslaugas;
  3. medžių genėjimo paslaugas;
  4. malkų pjovimo ir skaldymo paslaugas;
  5. darbų aukštyje autokeltuvu paslaugas.

Projekto rengėjo – Kidulių bendruomenės centro ,,Vinkšnupis“ pirmininkas Martynas Mockevičius džiaugiasi, kad organizaciniai projekto vykdymo reikalai juda į pabaigą. Jau įsigyta beveik visa nusimatyta ir suplanuota įranga, o artimiausiu metu bus galima pasidžiaugt ir jau visiškai pilnu priemonių komplektu. Šiuo metu trūksta tik autobokštelio ir malkų skaldyklės. Tvarkomi ir darbo vietos sukūrimo klausimai. Todėl dar kol kas darbai ir nevyksta – dar tik ruošiamasi. Ir, anot pirmininko Martyno Mockevičiaus, kuris puikiai žino pakankamai amžiumi solidžios savosios bendruomenės poreikius, kad kai tik paslauga bus pradėta teikti, tai poreikis jai tikrai bus. Ir kaip Martynas sako, kad geriausia reklama bus iš lūpų į lūpas, kai žmonės vienas kitam pasisakys, kas pagelbėjo ūkio darbuose, kai parekomenduos, kai pasiūlys, kai sužinos… O žmonėms padėti reikia. Kas, jei ne artimiausioje aplinkoje esantys ir gebantys paslaugą suteikti?

Martynas sako turintys nemažai visokių projektų rašymo patirties. Nesako jis, kad viskas lengva ir paprasta. Bet jei nori kažką sukurti, kažkam padėti, jei imiesi atstovauti bendruomenę – tai visus sunkumus galima nugalėti ir dar naudingai. Svarbiausia – reikia su žmonėmis kalbėtis, aiškintis, nebijoti – ir jie su tavimi kalbės, ir jie tau padės. Jis džiaugiasi ir VVG specialistų pagalba bei tikisi liepos mėnesio pačioj pabaigoj arba rugpjūčio mėnesio pradžioje su projekto veiklomis startuoti!

Smagu už bendruomenes, kad jomis rūpinasi šalia esantys ir mąstantys bendruomeniečiai!

Bendrystė – varomoji jėga!!!

sakiukrastovvg.lt inf.

Jums taip pat patiktų