Kidulių dvarą garsins senoviniai XIX a. pradžios šokiai

M.Būblaitytės nuotr.

M.Būblaitytės nuotr.

Neseniai renovuotame Kidulių dvare vėl skamba senovinė muzika ir aidi šokėjų žingsneliai – nuo praėjusių metų spalio čia vyksta Senovinių šokių studijos repeticijos. Prieš didžiąsias metų šventes įvykęs studijos debiutas sulaukė didelio pasisekimo ir vietinių gyventojų dėmesio.

Pasak Senovinių šokių studijos vadovės Irmos Svetlauskienės, bet koks šokis yra labai gražus, tačiau istoriniai šokiai tarsi apgaubti paslapties – žavi rūbai, šukuosenos, iškilmingumas. Iš Alytaus rajono į Veliuoną su šeima atsikėlusi gyventi moteris prisipažino, kad, gyvendama tokioje dvarų ir pilių apsuptyje, negali nesidomėti ir nesižavėti senąja jų istorija.  Galima sakyti, ši aplinka ir paskatino I. Svetlauskienę 2010 metų rudenį šalia pagrindinio administracinio darbo Veliuonos kultūros centre įkurti ir Senovinių šokių studiją. Čia ji pradėjo propaguoti vėlyvosios gotikos (XXIV – XXVI a.) laikotarpio, nukeliančio į  didybės, prabangos, meilės trikampių, linksmybių ir intrigų epochą, šokius ir kultūrą.
Nuo spalio mėnesio įsidarbinusi Kidulių seniūnijoje kultūrinių renginių organizatore, I. Svetlauskienė senovinius šokius atvežė ir į mūsų kraštą – subūrė kiduliečių moterų grupę. Taip Senovinių šokių studijoje atsirado naujas – XIX a. pradžios šokių repertuaras, vadinamieji kontradansai, mat Kiduliai daugiau siejami su Prūsijos karališkąja šeima. Čia buvo ne šiaip koks  provincijos dvaras, bet karališkasis, kuriame 1807 metais viešėjo Prūsijos karalius Vilhelmas III ir jo žmona Luizė, taip pat lankėsi Rusijos caras Aleksandras I.

Jums taip pat patiktų