Kidulių dvaro ponios svečiavosi Jurbarko šventėje

R. Žilaičio nuotr.

Itin vasarišką šeštadienį praūžusi Jurbarko miesto ir verslo šventė – kasmetinis renginys, kuriame mielai lankosi ir kiduliečiai. Savaime susiklostę, kad šis miestas – neatsiejama jų gyvenimo dalis, todėl veda ne tik smalsumas, bet ir įprotis, pažįstamų ar vaikų pasirodymai. Būtent todėl Kidulių dvaras, labiau nei bet kuris kitas Šakių rajono turistinis objektas, užsidegė Šakių TIC pradėta iniciatyva “Nemuno kelias”.

Jau rengiantis tarptautinei turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodai „Adventur 2017“ bendru turistiniu maršrutu įprasminta draugystė tęsiasi toliau. Susidomėjusiems Kidulių dvaro savanorės vėl entuziastingai pasakojo apie projekte „Nemuno kelias“ dalyvaujančius lankomus Šakių rajono objektus, maitinimo įstaigas ir nakvynės vietas. Buvo teiraujamasi ir apie Ričardo Žilaičio organizuojamus žygius knygnešių keliais. Kaip pastebėjo Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro vadovė Ieva Bernotaitė, retas kuris iš šventės lankytojų ieškojo bendros informacijos. Dauguma susidomėjusiųjų tik grožėjosi išskirtiniais damų kostiumais, dalinosi įspūdžiais iš Kiduliuose jau matytų renginių bei domėjosi, kaip internete rasti informaciją apie juos ir uždavinėjo labai konkrečius klausimus, matyt, jau planuodami savo vasaros atostogas.

Istoriniais kostiumais pasipuošusios, ištikimosios Kidulių dvaro savanorės Ieva Rogačiūtė, Reda Miliūnienė ir Monika Būblaitytė, kartu su Kidulių seniūnijos kultūrinių renginių organizatore Veronika Novickaite, maža dvaro oaze paverstoje lauko palapinėje pasakojo apie Kidulių dvare organizuojamus renginius ir edukacijas. Stendo nepraėjo ir Jurbarko rajono valdžios atstovai. Juos prancūziškais kvapais ir pasakojimu apie Kidulių dvare veikiančias keramikos dirbtuves bei kitus gyvenimo tempo lėtinimo užsiėmimus apsvaigino pati jų iniciatorė, Inga Navlickienė. Kartu su ja keramikos dirbtuves reprezentavo ir nuolatinė dirbtuvių savanorė Nijolė Eikevičienė. Buvo galima įsigyti kartu su tautodailininke Julija Macijauskiene bei jaunaisiais keramikos mylėtojais gamintų molinių papuošalų, kvapų saugyklų, sagių, švilpukų ir kitokių malonių smulkmenų.

Pagrindine Kidulių dvaro savanorių užduotimi visgi buvo artėjančios Kidulių miestelio šventės reklama. Tokia gausybė žmonių tapo puikiausia terpe asmeniškai pasikviesti į renginį tiek jurbarkiečius, tiek miesto svečius, tiek pačius kiduliečius. Didžioji dalis pakviestųjų žadėjo rugpjūčio 19 dieną rezervuoti būtent dvariškoms iškilmėms. Belieka tikėtis, kad tada oras vėl bus toks pat maloniai vasariškas ir leis iš spintos ištraukti puošniausias sukneles, skrybėlaites bei vėduokles.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų