Kidulių seniūnas kviečia sportininkus ruoštis šventei

AUseniunasmykolaitisGal ir atrodo, kad vasarą seniūnijoje veiklos mažiau, tačiau tuose mažuose kabinetuose visada verda rimtas darbas. Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis dabar daugiausia užsiima popieriniais darbais – derinimu projektų, kurių rezultatai bus matomi ne ankščiau, kaip po pusmečio ar net metų. Be viso to, jis, kartu su visais kraštiečiais, atidžiai sekdamas orų prognozę, rūpinasi lauko darbais ir kitais seniūnijos rūpesčiais.

Nors seniūnas ir labai užimtas, bet jo kalendoriuje jau ryškiai pažymėta liepos 18-oji ir neapleidžia mintys apie būsimą šventę Voveriuose. Pernykštis renginys buvo tikrai vykęs, tačiau jaunatviškas maksimalizmas gena pirmyn ir šiemet siekiama, kad šventė būtų dar turiningesnė ir įdomesnė. Kol vyksta pasiruošimo darbai, seniūnas sutiko pasidalinti savo mintimis apie laukiamą renginį.

M. Mykolaitis juokiasi, kad sportas ir sveika gyvensena dabar atėjo į madą, todėl atsilikti negalima. Antrus metus iš eilės seniūnijos bendruomenių rengiama Sporto šventė  – bandymas paversti tokius organizuotus susibūrimus tradicija. Seniūnas įsitikinęs, kad reikia suteikti progą pasirodyti ir tiems, kurie sportuoja rimtai ir tiems, kurie tik nori išbandyti savo jėgas. „Norisi, kad kiekvieno kiemo geriausieji turėtų progą laimėti seniūnijos geriausiųjų titulą. Gal žingsnis ir mažas, bet vis į priekį,“ – paties įžvelgiamus renginio pliusus dėstė jis. Ir išties, juk tinklinį, krepšinį, stalo tenisą ir pulą jaunimas dažnai renkasi kaip laisvalaikio praleidimo būdą, todėl ne retas turi puikius įgūdžius.

„Šių metų „Aukšlinių“ šventė Kiduliuose parodė, kad turime labai stipraus jaunimo. Tikimės juos pamatyti ir Voveriuose,  kur vėl bus organizuojama stipruolių rungtis,“ – prisiminė K.Smirnovo inicijuotą galiūnų estafetę seniūnas Mindaugas Mykolaitis. Nors pats tada akimis sekė chronometrą, negalėjo nepastebėti audringo publikos palaikymo ir dalyvaujančių jaunuolių entuziazmo.

Dar vienu garbės svečiu sutikęs būti olimpietis Edvinas Krongolcas pristatys savo naują rungtį ir kvies ištvermingiausius pabandyti triatlą. Tai – kompleksinė rungtis susidedanti iš šaudymo (pneumatiniu pistoletu iš 10 m atstumo), plaukimo (100 m. x 2) ir bėgimo (1000 m. x 2). Liepos 18 dieną vyks jau antrasis šių rungčių etapas Edvino Krungolco taurei laimėti. Finalą planuojama organizuoti Kaune.

Seniūnas džiaugiasi ne vien pačiu faktu, kad pavyko į seniūnijos veiklą įtraukti tokį žymų sportininką, bet ir Krungolco, kaip asmenybės poveikiu bendruomenei. „Žavi tai, kad nepaisant aukštų profesinių pasiekimų, jis taip lengvai su visais bendrauja. Atrodo labai paprastas žmogus. Užsispyrimo siekiant užsibrėžto tikslo iš jo reikėtų pasimokyti kiekvienam,“ – įspūdžiais apie pirmąją pažintį su penkiakovininku, šį pavasarį apsilankiusiu Kidulių pagrindinėje mokykloje, dalinosi M. Mykolaitis.

Dar viena šventės naujiena, gimusi po Kidulių dvaro stogu – speciali rungtis neįgaliesiems. „Teko pastebėti, kad ir tokie aktyvūs renginiai sudomina negalią turinčius žmones, todėl nesinori jų palikti nuošalyje. Jei bent kiek noro yra, stengsimės jį realizuoti,“ – kalbėjo seniūnas pasakodamas, kad tokia mintis kilo būtent po susitikimo su Anatolijumi Čiupkovu, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentu. Plečiant ryšius ir siekiant užmegzti bendradarbiavimą tarp seniūnijų, rungtis neįgaliems organizuojama su Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialaus ugdymo centru.

Daugžodžiauti nemėgstantis seniūnas tiki, kad Kidulių seniūnijos gyventojams reikia ne pompastiškų šventinių kalbų, o tikrų žodžių, tikros patirties ir tikro veiksmo. Jis viliasi, kad šventės dalyviai pasinaudos proga  ne tik pademonstruoti savo jėgas, bet ir pabendrauti su garbingais šventės svečiais. M. Mykolaitis prisipažįsta, kad visas šitas šventinis šurmulys slepia vieną paprastą norą – kuo daugiau žmonių įtraukti į seniūnijos veiklą. Bendradarbiavimas su žymiais žmonėmis, organizacijomis, įstaigomis ir gretimomis seniūnijomis, bei rajono centru – viskas dėl to, kad seniūnijos gyventojai galėtų gyventi aktyvų kultūrinį gyvenimą. Pats seniūnas įsteigė taurę stalo teniso rungtyje, nes jei rimtesniam sportui laiko ir nelieka, bet prie šio stalo dar galėtų susikauti.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų