Nauja tradicija Kidulių pagrindinėje mokykloje

M.Būblaitytės nuotr.

M.Būblaitytės nuotr.

Ankstyvą penktadienio popietę paminėti Tarptautinės šeimos dienos susirinko pilnutėle sporto salė. Beveik dvi valandas trukęs renginys tarsi užaugo – nuo pačių mažiausiųjų iki vyriausiųjų pasirodymų. Tačiau, kad ir kieno lūpomis ar eilėmis, vis skambėjo ta pati mintis: šeima – kiekvieno saugiausia užuovėja, brangiausias turtas, pradžių pradžia. Mokyklos kolektyvas suteikė galimybę tuo pasidžiaugti ir atsipūsti nuo kasdienybės.

Mokyklos direktorė Nijolė Ūsienė negaišo laiko ilgoms pompastiškoms kalboms ir, kaip patyrusi mama, padėkojo už tai, kad vaikai papuošti šventei: „Visi žinome, kiek daug laiko į tai įdėta.“ Juk išties viskas prasideda nuo, rodos, mažų dalykų. Kasdienes šeimynykščių pastangas ugdant vaikus ji vainikavo išdalindama ne menką šūsnį diplomų ir padėkos raštų už moksleivių pasiekimus pabrėždama, kad tai – vos trečdalis to, kas jų pelnoma Šakių rajone.

Sceniniams moksleivių talentams atsiskleisti pradėjo šokių būrelio vadovės ir muzikos mokytojos parengti numeriai, taip pat ir klasių vadovų surežisuoti teatrališki pasirodymai. Žinoma, nebuvo apsieita be ašarų, pamirštų eilučių ir nepataikytų natų, bet visa tai – iš širdies. Virpėjo iš jaudulio ne tik vaikų balsai tariant žodžius, kuriuos nesame pratę sakyti kasdien, bet ir artimųjų širdelės juos girdint.

Bet ne viskas buvo „kaip visada“. Nuo naujovių atsilikti neketinančios mokytojos surengė viktoriną ir patikrino, kaip gerai tėvai pažįsta savo vaikus, o jie – tėvelius. Rezultatai buvo džiuginantys ir maloniai išjudino publiką. Taip pat renginio metu buvo tapomas šeimos paveikslas ir prisimintas Motinos dienai skirtas kiduliečių filmukas, kuris užfiksuotu nuoširdumu dar kartą sujaudino publiką.

Renginio svečias, Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis, pasveikinęs susirinkusiuosius, pasidžiaugė, kad pagaliau visas dėmesys skiriamas ne tik mamytėms ir palinkėjo šiai tradicijai prigyti. Tai tarsi naujas motinos ir tėvo dienos junginys, neleidžiantis pamiršti ir kitų šeimos narių. Kadangi mokykla – antrieji namai, buvo puiki proga susirinkti ir pasijausti viena didele šeima. Tuo džiaugėsi ir tėvų vardu pasisakiusi, tėvų komiteto narė Itana Dirvelienė pabrėžusi, kad šeimos ir mokyklos bendras tikslas – ugdyti vaikus. Svarbu likti vieningais, stipriais ir nepagailėti tam pastangų ne tik kartą metuose.

Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų