Šeštosios „Aukšlinės“ Kiduliuose

A.Ufarto nuotr.

A.Ufarto nuotr.

Jau penkioliktuosius metus skaičiuojančiame „Prisiminimų“ parke šį šeštadienį vyko tradicinė Kidulių seniūnijos šventė. Griaudėjo fanfaros žvejams, gausūs aplodismentai atlikėjams ir palaikymo šūksniai vietiniams galiūnams. Ant Nemuno kranto, linksminosi ne tik patys kiduliečiai, bet ir daugybė svečių iš aplinkinių gyvenviečių. Nuo pat ryto iki vėlyvo vakaro, nė vienam netrūko pramogų.

Aukšlių žvejojimo varžybose dalyvauti užsiregistravo 24 dalyviai, iš jų 5 – vaikai. Maloniai nustebino didelis jurbarkiečių susidomėjimas. Pagal naują tvarką šiemet dalyviai buvo burtų keliu suskirstyti į sektorius ant dambų. Vyriausiasis teisėjas Remigijus Kosenka apibendrindamas varžybų rezultatus pastebėjo, kad žuvies pagauta mažiau (7,930 kg, kai pernai apie 17 kg), nors gal koją pakišo vėsus oras ir mažesnis dalyvių skaičius.

Jauniausio žvejo titulą pelnė Dovydas Styga (5 m.). Jau trečią kartą dalyvaujanti Agnė Švilpaitė (11 m.) buvo apdovanota kaip žvejė – moteris. Daugiausiai aukšlių jaunių kategorijoje pagavo Martynas Matula. Apdovanojimą už didžiausią pagautą aukšlę (45 g) ir trečiąją vietą (765 g) pelnė Paulius Majauskas. Antroje vietoje liko Tadas Jocaitis (1,030 kg), o pirmąją užtikrintai laimėjo Nerijus Bunikis (1,403 kg). „Taikliojo spiningo“ varžybose laimėjo Algimantas Petraitis – vienas iš „Aukšlinių“ sumanytojų.

Susirinkusiuosius sveikino Šakių rajono meras Juozas Bertašius, Šakių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Julė Kasparevičienė, renginyje dalyvauti negalėjusio seimo nario Mindaugo Basčio padėjėja Violeta Seredžiuvienė. Padėkos žodžiai už gražią šventę skambėjo „Prisiminimų“ parko įkūrėjui Roniui Karopčikui, Kidulių seniūnijai ir seniūnui Mindaugui Mykolaičiui, Kidulių bendruomenei „Vinkšnupis“ ir jos pirmininkei Zitai Janulaitienei, Bunikių bendruomenei „Kregždantė“, Voverių bendruomenės centrui „Jotija“ ir daugybei rėmėjų, be kurių paramos šventė nebūtų įvykusi.

Renginį iškilmingai pradėjo Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Vingis“ (vadovas Vincas Alminas), o vėliau susirinkusiuosius linksmino ir šokti kvietė Liepalotų kaimo (vadovas Romas Skaisgirys) ir Zyplių dvaro (vadovas Remigijus Poderis) kapelos. „Aukšlinių“ metu debiutavo ką tik suburtas Kidulių pagrindinės mokyklos merginų ansamblis. Taip pat pasirodė ir jau visų pamėgti mažieji mokyklos šokėjai. Renginio metu vyko loterija, buvo organizuojami žaidimai vaikams, „Arūno žirgynas“ siūlė pajodinėti ant arkliukų kartu su viduramžiškai pasipuošusiais palydovais. Tradicinė užduotis, įsliuogti į stulpą ir pasiimti prizą, sunkiai, bet buvo įveikta ir šiemet. Lenktyniaujat nuvalytos žvejų sugautosios aukšlės buvo iškeptos ant laužo ir tapo prizais.

Jėgos rungtyse dvi vaikinų komandos nešė rąstą (300 kg), traukė traktorių, kirto rąstą ir vertė padangas (300 kg). Laimėjo Bunikių galiūnai, o už antrą vietą šioje estafetėje buvo apdovanota Žygėnų (Višinskų) komanda. Apdovanojimus įsteigė ir įteikė politinis veikėjas ir kovos menų meistras Kęstutis Smirnovas. Jis džiaugėsi, kad tokios varžybos Šakių rajone tapo tradicija – kitas etapas planuojamas Voveriuose.

Susirinkusiuosius linksmino specialią programą paruošęs komikas Artūras Orlauskas – Zakarauskas. Renginį užbaigė grupės „16Hz“ koncertas ir šokiai.

Monika Būblaitytė

Andriaus Ufarto nuotraukos iš šventės

Jums taip pat patiktų