„Sudeginta ant laužo”

Užgavėnės 2015

Užgavėnės 2015

Vasario 17 dieną, 16 val., Kidulių pagrindinės mokyklos stadione vyko kasmetinė Užgavėnių šventė. Judrūs šokiai ir triukšmingos dainos išlydėjo baltą žiemą primenančią Morę. Su ja lauže spragsėjo ir rašteliai su blogomis mintimis. Šaltukui spaudžiant šildė vietoje kepami blynai, arbata ir karštas vynas. Viskas taip, kaip visada, tik šįkart kitaip.

Renginio vedėjai susiginčijo, kuris ras mergelei Morei geresnį jaunikį. Žydui net akys sužibo prisiminus, kad pažįsta Lašininį, o Čigonė, ilgiau pagalvojusi, pasikvietė Kanapinį. Abu jaunikiai ne iš kelmo spirti: vienas – drūtas ir stiprus, kitas – liesesnis, bet miklesnis. Besiginčijant jie ėmė stumdytis – vedėjas vos išskyrė. Kuklioji Morė tylėjo, tylėjo ir, galiausiai, nualpo nuo įtampos. Buvo nutarta rimčiau pasigalynėti.

Sunku buvo nuspręsti, kuris vyras geresnis tokiai rinktinei jaunamartei: ar tas, kuris visada pats sotus ir apsirūpinęs, ar tas, kuris visai lašinių nemėgsta. Grumtynės su maišais, kad ir kokios įnirtingos, irgi baigėsi lygiosiomis. Gudruolis Lašininis bandė pelnyti paties Seniūno palankumą. Pagal prietarą patepė lašiniais jo batus sakydamas, kad dabar jau tikrai neįkąs gyvatė. Moteriška auditorija prapliupo juoktis, o greito poveikio nepajutęs, seniūnas liko objektyvus ir Lašininio neužtarė.

Paskutinė rungtis – virvės traukimas. Abu varžovai ilgokai rinko palaikymo komandas. Čigonė net ėmė erzinti žydą, kad gal virvė skirta piršliui melagiui… Galiausiai, abi komandos kibo į virvės galus ir akivaizdžia persvara laimėjo Kanapinio palaikytojai.

Nugalėtojui teko mergelės ranka, o dėl širdies kilo abejonių. Čia pagalbon suskubo visažinė teta iš Amerikos. Pagyrė, kad mergelė daili, kukli, drovi, bet… kad šiaudinė! Praregėjo tada ir jos dideles akis, gelsvas kasas ir liauną liemenį iš pirmo žvilgsnio pamilęs Kanapinis. „Ant laužo ją!“ – negailestingai paragino žiūrovų minią teta ir pats Kanapinis nunešė ją sudeginimui. Net Lašininiui suspaudė širdį tokia tragiška pralaimėtų piršlybų baigtis. Seniūnas mikliai užkūrė laužą ir netikrą nuotaką greit prarijo liepsnos.

Dėkojame ūkininkams Dimaičiams už produktus blynams, vyninei-kavinei „Vilkenta“ už karštą vyną ir Kidulių pagrindinei mokyklai už leidimą organizuoti renginį stadione.

Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų