Ūkininkų vaikai lankėsi Antano Blockio ūkyje

kiduliujaunimasBlockioukyjeVasario 14 dieną Kidulių seniūnijos jaunieji ūkininkų vaikai lankėsi Antano Blockio ūkyje, Bivierių kaime. Apie 1500 hektarų prižiūrimo ūkio veiklą pasakojo Antano Blockio sūnus Paulius Blockis. Jaunimą lydėjo ir Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis, kuris vienas yra iš projekto “Kidulių dvaro pirkliai” iniciatorių.

“Projektas “Kidulių dvaro pirkliai” – tai devynių mėnesių praktiniai mokymai jaunimui. Dalyvaudami jame, jauni ūkininkų vaikai gaus žinias iš veikiančių praktikų visoje Lietuvoje” – kalbėjo Jolita Beržvinskienė, Bunikių bendruomenės “Kregždantė” pirmininkė.

Jaunimas parsivežė praktinius patarimus, apie sandėliavimą, džiovyklų našumą, produkcijos pardavimą be tarpininkų, kiek užtektų hektarų norint patogiai gyventi, kiek metų reikėjo surinti jau turimus hektarus, kokios europinės programos padėjo ūkio plėtroje, kur galima papildomai investuoti, ar reikia plėsti veiklas.

„Džiaugiuosi, kad gerų pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Net ir mūsų rajone, kaimynystėje turim šiuolaikinių ir modernių bei stiprių ūkių. Neįkainojamos patirties mokiniai gavo gyvai bendraudami su ūkininku, kuris taip pat yra jaunas, žengiantis dar tik pirmuosius savo ūkininkavimo žingsnius. Todėl neesant dideliam amžių skirtumui vieni kitus geriau supranta, lengviau randa bendrą kalbą” – kalbėjo seniūnas Mindaugas Mykolaitis. Paulius Blockis palinkėjo jaunimui gero starto ir svarbiausiai nenuleisti rankų.

Sekantis susitikimas su jaunimo Kidulių dvare su Dailva Palukaitiene, Šakių verslo informacijos centro direktore, bei Deividu Rafanavičiumi “TMD Partners” konsultantu iš Vilniaus.

www.bunikiai.lt informacija

Jums taip pat patiktų