Pėsčiųjų žygis SŪDUVOS KNYGNEŠIŲ TAKAIS

Spaudos atgavimo dienos proga kviečiame į žygį, kuriame pamatysite, koks buvo gyvenimas XIX a. Lietuvoje ir ką patyrė draudžiamą spaudą gabenę knygnešiai. Žygis prasidės Kidulių dvare, kur jus pasitiks ponia su dvariškiais ir supažindins su dvaro kasdienybe. Apsilankysite dvaro bibliotekoje, kur pamatysite senovinių knygų ekspoziciją ir edukaciją apie knygnešystės istoriją. Sutiksite atgijusius to laikotarpio personažus – nuo paprasto kaimo knygnešio iki „knygnešių tėvo” kunigo M. Sederevičiaus, kuris buvo pagrindinis knygnešystės organizatorius šiuose kraštuose. Šalia dvaro bus įsikūrę Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, kurie supažindins jus su šiuolaikine ginkluote ir karine tarnyba.

Žygio maršrutas bus nesunkus ir vaizdingas, tinkantis žygiuoti visai šeimai. Žygiuosite laukais, miškais ir Nemuno pakrantėmis, aplankysite Palankinės šilą, kuriame pasijusite tarsi pajūryje – eisite pušynais, užtiksite ir smėlio kopų. Ilgąjį maršrutą pasirinkę žygeiviai pasieks ir klaidesnį Švarcgirio mišką, o pailsėti sustos etnografinėje kaimo turizmo sodyboje. Svetingi sodybos šeimininkai supažindins su savo auginamais egzotiškais paukščiais – stručiais, povais, antimis bėgikėmis. Šiltu maistu žygeivius vaišins Kidulių vyninė.

Pakeliui sutiksite knygnešį, iš kurio gausite senovinį „Aušros” numerį ir knygų, kurias reikės parnešti į dvarą. Tačiau tą padaryti nebus lengva – maršrute patruliuos pasieniečiai, kurie stabdys ir tikrins žygeivius, todėl teks parodyti išmonę, kad nešamos knygos nebūtų konfiskuotos. Sėkmingai žygį įveikusių dalyvių laukia diplomai ir prizai.

MARŠRUTAI

Žygyje bus du maršrutai – 15 km ir 25 km ilgio. Trasos bus sužymėtos. Vietovės reljefas – nesudėtingas, įveikiamas visiems. Žygiuosite lauko takais ir miško keliukais.

RENGINIO VIETA IR LAIKAS

Starto ir finišo vieta: Kidulių dvaras, Nemuno g. 66, Kiduliai, Šakių raj.Renginio data: 2022 m. gegužės 7 d.

Renginio programa:
9:00 – 11:00 val. – registracija ir startas.
18:00 val. – renginio pabaiga.Registracijos vietoje dalyviams bus išduota dalyvio kortelė ir maršruto žemėlapis. Startuojama savarankiškai, po registracijos.

DALYVIŲ APRŪPINIMAS

Trasoje bus kontrolės punktai, kuriuose žygeiviai bus vaišinami šiltu maistu ir užkandžiais, galės pasipildyti vandens atsargas.
Sėkmingai žygį įveikę dalyviai bus apdovanoti diplomais. Už papildomų užduočių įveikimą žygeivių laukia prizai.

REGISTRACIJA

Registruotis į žygį galima internetu, taip pat renginio vietoje. Dalyvių amžius – neribojamas, galima vestis augintinius.Dalyvio mokestis:
• 15 km maršrutas (dvaras, du kontrolės punktai, užkandžiai, vanduo) – 10 eur
• 25 km maršrutas (dvaras, kaimo turizmo sodyba, keturi kontrolės punktai, šiltas maistas, užkandžiai, vanduo) – 16 eurRegistruojantis renginio vietoje – papildomas 2 eur mokestis.
Vaikams, jaunesniems nei 14 metų, ir senjorams, virš 65 metų – 20% nuolaida.
Dalyvių skaičius – ribotas, registracija bus sustabdyta, pasiekus maksimalų dalyvių skaičių.

Daugiau informacijos ir registracija:
https://www.knygnesiuzygiai.lt/

ATVYKIMAS, PARKAVIMAS

Žemėlapyje pažymėjome rekomenduojamas parkavimo vietas. Iš Kauno ir Vilniaus galite patogiai atvykti ir viešuoju transportu – yra tiesioginis autobuso reisas į Kidulius. Planuojantiems nakvoti, rekomenduojame apsistoti pas mūsų partnerius:
„Duarto house, Sauna and Hot Tub”, Sodyba „Kukarskė”.

PARTNERIAI IR RĖMĖJAI•

Šakių raj. savivaldybės Kidulių seniūnija
• Šakių kultūros centras
• Šakių raj. savivaldybės viešoji biblioteka
• VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Rociškių užkarda
• Šakių šaulių 405-oji kuopa
• KASP Dariaus ir Girėno 2-oji rinktinė
• Kaimo turizmo sodyba „Kukarskė”
• Apartamentai „Duarto house, Sauna and Hot Tub”
• Kidulių vyninė „Vilkenta”

Jums taip pat patiktų