Apdovanoti velykinės parodos dalyviai
Balandžio 26 d., Kidulių dvare buvo atšvęsta parodos-konkurso „Sprogstantis pavasaris“ pabaiga. Renginių organizatorė Veronika Novickaitė džiaugėsi, kad ši nauja iniciatyva sulaukė didelio susidomėjimo – dalyvių sulaukta net iš Jurbarko. Ji taip pat dalinosi daugybės parodos lankytojų įspūdžiais, kurie ir padėjo paskirti nominacijas.
Kidulių seniūnijos kompozicija buvo apdovanota kaip aukščiausias Šv. Velykų medelis. Jauniausias medelis atkeliavo iš Jurbarko – „Ąžuoliuko” mokyklos, 5-tos „Širdukų” grupės (auklėtoja R. Sakalauskienė). Šakių miškų urėdijos, Kidulių girininkijos medelis savaime tapo kvapniausiu medeliu, nes kadagio kvapu pasveikindavo kiekvieną parodos lankytoją. Parodos organizatoriai buvo įspėti, kad kai kuriems medeliams ne tik vandenį reikia pakeisti, bet ir dainelę padainuoti, pakalbinti. Jie pelnė gyviausio medelio vardą: Kidulių pagrindinės mokyklos 5 klasės, Kidulių pagrindinės mokyklos 1-3 klasių mokinių ir Kidulių ambulatorijos kompozicija, kuriai pirmas dvi savaites buvo atnešamos šviežiai skintos žibutės. Buvo atsižvelgta ir į virtualių parodos lankytojų nuomonę. Daugiausiai simpatijų internetinėje erdvėje surinkę medeliai: Ligitos Bakūnovaitės – „Pavasaris“, Monikos Būblaitytės – „Šiltas pavasaris“ , Julijos Macijauskienės – „Žemės sutvėrimas“ ir Aidos Bunikytės – Lenortavičės kompozicija. Kidulių bendruomenė „Vinkšnupis“ ir Asta Bunikienė pasidalino 3-ąją vietą. Alma Snudaitė pelnė 2-ąją vietą. Kukarskės globos namų kompozicija „Prisikėlimas“ laimėjo 1-ąją vietą.
Dalyviams buvo įteikti garbės raštai, o dovana visiems tapo kapelos „Ringė“ (Tauragės raj.) koncertas. Be ilgų įžangų svečiai pasirodymą pradėjo daina apie savo kaimą, o kad norintys galėtų susipažinti išsamiau, Kiduliams padovanojo knygą apie Žygaičius.
Koncerto vedančioji vis provokavo žiūrovus prabilti tarmiškai, tačiau ir patys muzikantai žemaitiškai dainą „Buvom dviese“ savo tarme sudainavo tik iš rašto. Kas ko nesuprato, pažadėjo po koncerto „išdrapakuoti“ – esą nusileidus saulei daugiau drąsos. Smagėjo ir dainos: kaip laimės ieškoti ir kaip radus senam sunku ją su vargana pensija išlaikyti. Žiūrovai linksmai plojo į taktą, lingavo susikibę už parankių, bet net raginami šokti nesusigundė. Pasiteisinimai, kad niekas nemoka dainų tekstų ir negali dainuoti kartu, buvo gudriai atmesti: „lia lia lia – visi moka“.
„Nori būti laimingas valandą – nusipirk butelį. Nori būti laimingas mėnesį – įsimylėk. Nori būti laimingas visą gyvenimą – turėk daug draugų,“ – liaudiška išmintimi pasisaldinusi liežuvį, kapelos vardu kalbėjo sodriabalsė Aušra ir domėjosi, ar Kiduliuose yra kolektyvų, kuriuos būtų galima pasikviesti į Žygaičius. Teko pripažinti, kad muzikinėje sferoje jaučiamas štilis.
Koncertui baigiantis Julija Macijauskienė, daug metų dirbusi mokytoja Žygaičių kaime, pasveikino kapelą įteikdama pavasarinių gėlių puokštę. Paprašyta užlipti ant scenos ir padainuoti kartu, atsisakė sakydama, kad per 15 metų Kiduliuose, jau ir taip yra matoma ir žinoma. Žadėjo, kad kai tik „dvaro mergoms pas kriaučių bus pasiūtos šlebės“, pati, jei tik Dievas sveikatos duos, su jomis atvažiuos į Žygaičius.
Organizatoriai tikisi, kad ne tik parodos-konkurso dalyviai, bet ir visi kiduliečiai liko įkvėpti tokios sėkmingos iniciatyvos. Norėtųsi, kad su pavasariu atgimtų ne tik graži mūsų krašto gamta, bet ir dar labiau sužydėtų kultūrinis gyvenimas, o gimstančios idėjos liktų ne tik mintyse, bet būtų išsakytos ir įgyvendintos.
Monika Būblaitytė
Naujausi komentarai