Bibliotekininkės koja kojon eina su laiku

Ilgus metus Kidulių gyventojams biblioteka buvo neįsivaizduojama be ilgametės bibliotekininkės Violetos Ambrulaitytės. Ją, išėjusią į užtarnautą poilsį, pakeitė kitos kartos atstovė, jurbarkiškė Marija Mikutaitė. Mergina sako, kad pažintis su Kiduliais prasidėjo prieš daugiau nei trejus metus, kai pradėjo šokti istorinių šokių kolektyve „Il ballo della luna“.

D.Pavalkio (drg.lt) nuotr.

„Kadangi mano mama dirbo bibliotekoje, kelionė su knygomis prasidėjo nuo ankstyvos vaikystės. Nuolat mane viliojo darbas bibliotekoje. Esu prisilietusi ir prie knygų leidybos: rinkau ir redagavau Jurbarko tremtinių choro knygą „Dainuojanti Versmė“, šiuo metu informacijos valdymo studijų programoje gilinu bibliotekininkės žinias“, – pasakoja Marija.

Kidulių biblioteka įsikūrusi Kidulių dvare. Pasak pašnekovės, šiuo metu bibliotekos fonde devyni tūkst. 377 knygos, nuolat gaunama naujų knygų, laikraščių ir žurnalų.

„Skaitytojų yra 102 suaugę ir 27 vaikai, tiesa, šie skaičiai nuolat kinta – turime ir naujų skaitytojų. Ypač noriu pasidžiaugti vaikais ir jaunimu bei studentais, kurie nepaliauja draugauti su knygomis ir vis dažniau užsuka į biblioteką“, – džiugesio neslepia Marija.

Ji pripažįsta, kaip ir dauguma, mėgsta skaityti grožinę literatūrą, taip pat psichologinio pobūdžio literatūrą.

Skaityti visą straipsnį …

drg.lt inf.

Jums taip pat patiktų