Dešimtokai jau išlydėti, bet visada laukiami

10okulenta2015„Dar pabūkim,“ – muzikos būrelio dainorėliai simboliškai kvietė iškilmingoms išleistuvėms susirinkusius mokinius, jų tėvelius, mokytojus, mokyklos administraciją ir renginio svečius. Birželio 17 d. 13 dešimtokų gavo Kidulių pagrindinės mokyklos baigimo pažymėjimus. Nuskambėjus paskutiniams šventės akordams buvo užverstas dar vienas šios mokyklos istorijos puslapis.

Direktorės pavaduotoja Gražina Bartkuvienė džiaugėsi išskirtinai kamerine renginio atmosfera.  Ji linkėjo moksleiviams nebesijaudinti dėl pažymių ir motiniškai perspėjo: „Gyvenimas ir pridės, ir daugins, bet ir atims. Ir jau kiti mokytojai vertins.“ Mokyklos direktorė pasveikino ne tik visus bendrai, bet ir kiekvieną asmeniškai. Pirmiausia, ji prisakė turėti tikėjimą, nors kuo nors ir gyvenimo tikslą, kiekvienam gyvenimo tarpsniui, kad kiekvieną dieną būtų noro ir jėgų žengti pirmyn.  Lyg maža paslaptimi ji taip pat pasidalino mėgstamu pasakymu, jog prieš ką nors darant reikia pagalvoti, ar tai patiktų mamai. „Ir būtinai užsirašykite, kad nepamirštumėte!“ – juokavo Nijolė Ūsienė dovanodama kiekvienam po rašiklį ir vildamasi, kad tiek metų mokiniams diegtos žinios pravers jiems ir palikus mokyklą.

Renginio svečiai nebuvo atsitiktiniai: „Vienas – tikėjimo atstovas, kitas  – valdžios. Tokia tradicija,“ – aiškino direktorės pavaduotoja. Kidulių parapijos klebonas Zenonas Stepanauskas savo dieviškai paprastais žodžiais kiekviename dar stipriau įžiebė vilties ugnelę ir linkėjo stiprybės pabrėždamas, kad gyvenime būtina nuolat mokytis. Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis sveikindamas dešimtokus įveikus šį gyvenimo tarpsnį ir pasiekus pirmąją ribą, kada tenka rinktis, taip pat skatino mokytis, tobulėti ir kaupti žinias. Jis netarė „sudie“, o kvietė pasisėmus patirties grįžti į savo kraštą, būtent čia kurti savo ateitį.

Po iškilmingo dešimtmetės mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimo mokyklos programuotojas, garso ir vaizdo operatorius Donatas Žilaitis, tęsdamas projektą „Akimirkos“,  pristatė dešimtokams filmą – siurprizą. Jau per 100-tadienį jis rodė linksmą filmuką apie dešimtokų ydas iš mokytojų lūpų, o šis buvo jau kitoks, nors ir nufilmuotas tuo pat metu – ruošiantis dešimtokų šimtadieniui. Užfiksuotus geriausius mokytojų pastebėjimus ir linkėjimus dešimtokams papildė dar vienas siurprizas – moksleivius pasveikino ankščiau mokykloje lankęsi penkiakovininkas Edvinas Krungolcas ir Kolumbijos universiteto profesorius, buvęs NASA konsultantas, Rimas Vaičaitis, pats mokęsis Kidulių mokykloje.

Mokyklą paliekančius mokinius tai pat pasveikino pirmosios jų mokytojos ir auklėtoja Danutė Dimaitienė. Paskutiniu skambiu akordu tapo pačių dešimtokų padėka tiek mokslo keliu vedusiems mokytojams, tiek lydėjusiems tėvams. Muzikali laida nepraleido progos paskutinį kartą padainuoti, nors jau ne tik žiūrovų, bet ir jų širdelės virpėjo nuo sentimentų.

Renginiui baigiantis 30 metų senumo juodoje mokyklinėje lentoje absolventai balta kreida užrašė savo vardus. Jų auklėtoja užrašiusi datą pasirašė ir taip simboliškai jie tapo Kidulių pagrindinės mokyklos istorijos dalimi. Kaip jų istorijos klostysis toliau, jau priklausys tik nuo kiekvieno atskirai.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų