Iš dvaro bus iškeldinta paskutinė šeima

Savivaldybės taryba priėmė sprendimą už 11 tūkst. eurų pirkti trijų kambarių butą Kiduliuose. Tikimasi, kad jame apsigyvens šiuo metu Kaimelyje (Kidulių sen.) Spurgynės (Spurgos) dvare gyvenanti šeima.

Kadangi Spurgos dvaru vadinamas pastatas labai senas, netinkamas gyventi, neatitinka statybos bei specialiųjų normų reikalavimų, naudojamas ne pagal tikrąją paskirtį ir savivaldybės plėtros strateginiame plane yra numatyta jį parduoti, savivaldybės administracija turi pasirūpinti, kad ten gyvenančios nuomininkų šeimos būtų perkeltos į kitas gyvenamąsias patalpas. Būtent todėl pavasarį iš dvaro buvo iškeldinta viena šeima, dabar butas nupirktas ir kitai, paskutinei ten įsikūrusiai šeimai.

Savivaldybės administracija dar pernai nusprendė šį pastatą privatizuoti, tiesa, neabejojama, kad procedūros užtruks – nekilnojamojo turto registre pastatas įvardytas kaip gyvenamasis namas, kuriame yra įregistruoti šeši socialinio būsto paskirties butai.

Kaimelio dvaro sodyba yra nekilnojamojo kultūros paveldo objektas, kurį sudaro 1630 m. statyti 400 kv. m. rūmai, rūsys, rūkykla. Dvarui priklauso ir nemažas sklypas, esantis aplink jį.

drg.lt inf.

Jums taip pat patiktų