Kidulių dvaras priėmė manekenų iššūkį

Metų pabaigoje Amerikoje prasidėjusi „manekenų iššūkio“ mada netruko išplisti socialiniuose tinkluose. Šio iššūkio esmė – įsiamžinti visiškai sustingus savo kasdienėje veikloje. Manoma, kad iššūkį sugalvojo vienos vidurinės mokyklos mokiniai, o internete pasipylę pasekėjų video įrašai sulaukė daug dėmesio. Iššūkį pakartojo ne maža sportininkų, pramogų ir verslo atstovų. Net Tarptautinėje kosminėje stotyje dirbantys astronautai. Pasaulinis reiškinys greitai išpopuliarėjo ir Lietuvoje, todėl ir Kiduliečiai neliko abejingi.

Brolis ir sesuo neatsisakė pasitikrinti jėgas žaidžiant senutėlį žaidimą.

Filmuotis nejudant, tarsi būtų manekenai, susirinko Kidulių dvaro damos ir gražus būrys savanorių. Vilkint karališkąjį dvaro periodą atspindinčiais kostiumais buvo imituojama dvarui būdinga veikla: Kidulių krašto vyno degustavimas, arbatos gėrimas, žaidimas kortomis ir šaškėmis, dvaro savininkų šeimyninė drama, jaunuolių flirtas, vaikų žaidimai ir, žinoma, dvaro damų šokiai. Nors, suderinus režisūrines smulkmenas, sunkiausias darbas teko operatoriui, aktoriai taip pat vargo stengdamiesi nejudėti pasirinktose pozose ir nesijuokti.

Filmavimui aktoriai atidavė visas jėgas.

Filmavimo aikštelėje įspūdžiais besidalinę savanoriai džiaugėsi tiek galimybe vilkėti nekasdieniškais kostiumais, tiek entuziastinga kompanija. Nė vienam nebuvo sunku įsijausti į pasirinktą vaidmenį. Dalis jų jau savanoriavo rugpjūčio pabaigoje vykusioje Kidulių miestelio šventėje gavę dvaro gyventojų roles. Naujai prie komandos prisijungę jaunuoliai neslėpė noro ir ateityje dalyvauti panašiose akcijose.

Daugelio vaizdo įrašų fone skamba Rae Sremmurd daina „Black Beatles“, kuri skambėjo ir spalio pabaigoje pasirodžiusiame pirmajame tokio iššūkio vaizdo įraše. Sekėjai ją tiesiog perėmė. Tendencijai ištikima liko ir Kidulių dvaro iššūkio kūrybinė grupė, tačiau atsižvelgiant į specifinę dvaro atmosferą, buvo pasiūlyti dar du garso takeliai.

Parengė Monika Būblaitytė

 

Jums taip pat patiktų

1 atsakymas

  1. Lina K. parašė:

    Jūs šaunuoliai. Labai gražu, estetiška. Smagu – kiduliečiai nemiega ir neapkiautę, ir ne tinginiai. Dar daugiau idėjų, gražių renginių ir neblėstančio kūrybiškumo.