Kidulių dvare XIX amžiaus pradžios dvaro šokiai

Neseniai renovuotame Kidulių dvare vėl skamba senovinė muzika ir aidi šokėjų žingsneliai. Tik spalio pabaigoje Kiduliuose prasidėjusios repeticijos sulaukė vietos gyventojų dėmesio ir subūrė būrelį moterų mokytis senovinius dvaro šokius.  Tai puiki vieta senųjų šokių repeticijoms. Pasklaidžius istorijos puslapius, pasirodo, kad Kiduliai buvo ne šiaip koks provincijos dvaras, bet karališkasis, kuriame 1807 m. viešėjo Prūsijos karališkoji šeima Vilhelmas III ir Luizė, taip pat lankėsi Rusijos caras Aleksandras I.

Gruodžio 13 d. , Eglutės įžiebimo šventės metu,  senovinių šokių programa pristatyta Kidulių miestelio gyventojams. Atlikti 4 šio laikmečio šokiai. Dvarų kasdienybėje svarbią vietą užėmė įvairaus pobūdžio didesni ar mažesni pokyliai.  Vienas iš pagrindinių scenarijaus elementų žinoma buvo šokiai. Linijiniai valsai, rateliniai ir kadriliniai dvaro šokiai išpopuliarėjo Europoje dar XVII amžiuje ir išliko populiarūs iki pat XIX a. vidurio.  Tad abipus Nemuno įsikūrusiuose dvaruose šie šokiai tikrai buvo šokami. Linksmi, greiti ir techniškai nesudėtingi šokiai tapo atsvara sudėtingiems baroko epochos šokiams.  Jie tarsi smagus žaidimas, kurį greitai perpranta žiūrovas ir įsitraukia į šokio linksmybes. Ir kuo daugiau šokėjų, tuo smagiau ir linksmiau sukasi rateliai ir pinasi žingsneliai. Džiugu ir tai, kad vis dažniau aukščiausiu lygiu parodomas dėmesys ir senajai LDK kultūrai, vis labiau skatinama ja domėtis ir puoselėti, istoriniai šokiai įtraukiami į Moksleivių Dainų švenčių programas.

Kviečiame į senovinių šokių repeticijas trečiadieniais Kidulių dvare (nuo 18 val.). Laukiamos poros, damos ir kavalieriai! Studijos vadovė  Irma Svetlauskienė, tel.: 8-682-90625.

sokiaidvare2014

Jums taip pat patiktų