Kidulių jaunimo ekologinis klubas „Šerenta” įgyvendina projektą ,,Zanavykiškų žolelių nauda“

Kidulių jaunimo ekologinis klubas „Šerenta”, asociacija įgyvendina projektą ,,Zanavykiškų žolelių nauda“ (ŠAKI-LEADER-1A-D-6-13-2020). Projektas vykdomas pagal VPS I prioriteto priemonę ,,Zanavykų krašto produktų ir tradicinių amatų integravimas į turizmo plėtrą“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-6).

Tai bendruomeninio verslo projektas, kuriam įgyvendinti pareiškėjas prašo 35 179,08 eurų paramos.

Projekto tikslas – skatinti regioninių produktų integraciją, bendradarbiaujant su vaistinę žaliavą auginančiais vietiniais ūkininkais, perdirbant ir prekiaujant vaistinėmis arbatžolėmis bei vaisių/daržovių saldainiais/cukatomis.

Projekto uždaviniai:
1.Įsigyti projekte numatytą įrangą: konvekcinės džiovinimo sistemos džiovinimo kamerą, džioviklio ruošimo – tiekimo sistemą su šildytuvu, džiovyklės šilumos generavimo sistemos papildomą – dirbtinį šilumos šaltinį, šilumos akumuliavimo – paskirstymo sistemą, buitinių nuotekų biologinius valymo įrenginius.
2.Sukurti vieną darbo vietą (0,85 etato).

Laukiamas rezultatas.
Pareiškėjas natūraliai perdirbs ir parduos vaistinių augalų arbatas Šakių krašto VVG teritorijoje. Kiduliuose ir Kukarskėje, gamtos apsuptame kampelyje, prie Nemuno, yra itin palankios sąlygos augti daugeliui vaistažolių, palanki terpė surinkti natūralioje aplinkoje augančius vaistinius augalus. Įgyvendinant šį projektą, siekiama išnaudoti Lietuvos gamtines sąlygas ir surinkti vaistinę žaliavą iš natūraliai augančių vaistinių augalų, perdirbti vietinių ūkininkų užaugintą, saugią, reikalavimus atitinkančią vaistinę žaliavą, didinti užimtumo galimybes kaime, sukurti darbo vietą ir vesti vaistažolių populiarinimo edukacijas.

Pirmuoju projekto įgyvendinimo etapu iki liepos 1 d. buvo įrengti biologinio valymo įrenginiai „Traidenis“. Vykdydami tolimesnius projekte numatytus darbus, pareiškėjai daug pagalbos sulaukė iš Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų, kurie jau suprojektavo ekonomiškai naudingo efektyvumo augalų vaistinių augalų džiovyklą, kuri bus pritaikyta natūralioje gamtoje surinktos ir ekologiškai užaugintos vaistinių augalų produkcijos džiovinimui. Pradėti džiovyklos ir džiovinamos produkcijos apdirbimo patalpų įrengimo darbai.

Kaimiškoje vietovėje vijokliais apaugusiame pastate verda darbai, ruošiamos patalpos džiovinimo įrangai, žaliavos paruošimui, produkcijos fasavimui ir sandėliavimui. Klubo narių privačiuose laukeliuose sėjama, dauginama ir auginama vaistinė žaliava. Taip pat užmegzti bendradarbiavimo ryšiai su ūkininkais, planuojant didesnius žaliavų, pvz.: grikių, kiekius.

Iš ekologiškos, vietinės žaliavos pagaminta produkcija turės ir savo prekinį ženklą, prie kurio kūrimo aktyviai prisideda klubo „Šerenta” nariai, Kidulių bendruomenės vaikai ir jaunimas. Pagaminta produkcija bus skirta ir šiuolaikiniams skubantiems ir nespėjantiems žmonėms, ir šeimoms, auginančioms vaikus, nes kuriant vadovaujamasi pagrindiniu principu, kad produkcija būtų skirta kasdieniam vartojimui, kad ją vartojantys būtų kasdien žvalūs, energingi ir sveiki. Arbatų mišiniai bus pritaikyti kiekvieno net ir išrankiausiojo gomuriui, tačiau tuo pačiu ir tiks ieškantiems kažko paprasto, tikro ir kvepiančio Lietuvos laukų pievomis.

Taigi įrengę džiovyklą, projekto vykdytojai gamins paprastą, bet neprastą arbatą, kartu pasiūlydami vaisių saldainius ir cukatas.
Prasidėjus rudens sezonui džiovyklos lankytojams ir internetinėse parduotuvėse, tikisi projekto vykdytojai, bus siūloma įsigyti išskirtinai geras emocijas žadinančių, sveikatos kupinų ir vizualiai labai gražių Šakių rajono pievose užaugusių ir ekologiškai užaugintų, Kidulių jaunimo ekologinio klubo „Šerenta” narių surinktų ir įrengtoje džiovykloje paruoštų vaistinių augalų rinkinių.

Šiuo žmonijos gyvenimo laikotarpiu, kai sveikatai nuolat grasina pandeminės bangos, žmonėms ypatingai svarbu yra jaustis kuo stipresniais, turinčiais gerą imunitetą, vartojančiais daug vitaminų turinčias žoleles ir tikėti jų galiomis bei poveikiu. Todėl ekologinis klubas „Šerenta”, įgyvendinęs iš Šakių krašto VVG finansuojamą projektą, bus puikiai pasitarnavęs bendruomeniečių kūno ir psichologinei sveikatai gydyti. To širdingai jiems linki –

Šakių krašto Vietos veiklos grupės specialistai

Jums taip pat patiktų