Muzikos gurmanų puota Kidulių dvare su maestro Virgilijumi Noreika

Pirmojo gegužės penktadienio vakarą Kidulių dvare vyko nuotaikingas ir žavus vokalinės muzikos koncertas, kurį kaip padėką už ilgametę meilę ir lojalumą savo talento gerbėjams dovanojo vokalo muzikos virtuozas, operos legenda, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, maestro Virgilijus Noreika (tenoras). Koncertas sužavėjo pakiliu teatrališkumu, profesionalumu ir taikliai parinkta programa.

 

 Legendinio tenoro Kipro Petrausko mokinys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos operos grandas jau penktą dešimtmetį užima pirmaujančią poziciją lietuvių operinėje muzikoje kaip unikalaus, nepaprastai gražaus tembro tenoras, koncertuojantis su Lietuvos ir užsienio šalių orkestrais. Maestro gastroliavo Bulgarijoje, Rumunijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Italijoje, Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, JAV, Kanadoje, Čilėje, Peru, Argentinoje, Venesueloje, Japonijoje, kt. Virgilijus Noreika, per daugiau nei penkis dešimtmečius besitęsiančią solisto karjerą, surengė beveik 1000 solinių koncertų- rečitalių!

Virgilijus Noreika prisipažįsta, kad jį visada ypatingai džiugina ir jaudina susitikimai su Lietuvos publika, tad specialiai tokiems susitikimams-koncertams paruoštas padėkos koncertų ciklas „Virgilijus Noreika. Mano Lietuva“ su ypatinga programa. „Kol dar balsas skamba ir sveikata leidžia, tol dainuosiu publikai. Jaučiu, kad mano atliekamos dainos, romansai, arijos iš populiarių operų ir operečių dar žmonėms reikalingos, o ir man pačiam tie koncertai, bendravimas su publika, suteikia žvalumo, energijos bei gyvenimo ir kūrybos džiaugsmo“, – viename iš interviu pasakojo V. Noreika. Vos atvykęs į Kidulių dvaro laisvalaikio salę, prasidainavo, įvertino akustiką ir nusiteikė traukti iš visos širdies.

Pasak Kidulių dvare įsikūrusios laisvalaikio salės vadovės ir kultūros renginių organizatorės Veronikos Novickaitės bei Kidulių bendruomenės „Vinkšnupis“ pirmininko Martyno Mockevičiaus, labai džiugu bei simboliška, kad š. m. pavasariui žengiant vis platesniu žingsniu ir artėjant kiekvienam iš mūsų brangiausio žmogaus – Mamos dienai, Kidulių bendruomenei ir aplinkinių gyvenviečių žmonėms bei jų svečiams, pasiilgusiems klasikinės muzikos, buvo galima įteikti tokią nuostabią dovaną – maestro V. Noreikos ir jo kolegų koncertą. Kaip ir buvo tikėtasi, melomanai atvyko ne tik iš Kidulių seniūnijose, bet ir iš Jurbarko bei Šakių.

Drauge su Maestro Virgilijumi Noreika pasirodė jo klasės absolventas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Choro dirigavimo katedros vedėjas, choro dirigentas ir dainininkas, tarptautinių konkursų laureatas Dainius Puišys (baritonas). Dainininkams akomponavo pianistė, LMTA prof. V. Noreikos dainavimo klasės koncertmeisterė Lina Giedraitytė. Koncertą vedė žinomas muzikologas, publicistas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, Lietuvos vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Viktoras Gerulaitis. Charizmatiškas ir žaismingos iškalbos nestokojantis konferansjė  emocingai lydėjo klausytojus muzikos takais.

 

Parengta pagal koncerto organizatorių info

Jums taip pat patiktų