Nugalėtojas nenoromis užleidžia poziciją

Artoju2014Nugaletojas2014 metų artojų artojumi tapęs Tautvydas Žemaitis sako, kad per daug nesididžiuoja savo pergale, nors prizai ir taurė ypatingai pradžiugino. Vaikinas tikisi, kad šiemet dalyvių bus daugiau ir nugalėtojas tikrai bus geriausias iš geriausių, o ne vien savo kiemo čempionas. Jis pasakoja, kad tada dalyvauti nusprendė vos pamatęs skelbimą: „Iškart pagalvojau, kad reikia dalyvauti. Būtų net keista, jei mes, vietiniai, nebūtume dalyvavę.”

Tėvų ūkyje iš dviejų senesnių „Belarus“ ir naujo „John Deere“ galįs rinktis jaunuolis tikina, kad naudojami visi traktoriai, bet pripažįsta, kad naujoviškesnis naudojamas dažniau, „su juo atliekame pagrindinius žemės ūkio darbus,“ – pasakojo Tautvydas. „Su traktorium važinėju jau nuo vaikystės. Tada dar net į mokyklą nėjau. Iš pradžių būdavau traktoriuje kartu su tėčiu, važinėdavausi šalia jo. Palaipsniui visko išmokau, pats pradėjau vairuoti.  Jausmas buvo tikrai puikus. Mokė ir tėtis, ir senelis. Dabar jau turiu daug patirties, įgūdžių, gal dėl to ir laimėjau.  Aišku, ir nuo technikos daug kas priklauso,“ – kuklinosi T. Žemaitis ir džiaugėsi, kad varžybose jį palaikė visa šeima ir draugai.

Paklaustas, ar treniravosi šių metų varžyboms Tautvydas tik nusijuokia: „Ne. Tiesiog, ariau taip, kaip ariu pas save ūkyje. Visada dirbu su meile. Stengiuosi viską padaryti gražiai ir tvarkingai, kaip mokė senelis ir tėtis.“ Ir dabar jiedu su tėčiu – neišskiriama komanda. Atsiradus rimtesniems gedimams visada darbuojasi kartu, nors smulkius gedimus Tautvydas jau moka sutvarkyti ir pats.

Traktorininko teises turintis vaikinas tikina, kad tokiu vyrišku sugebėjimu įmanoma sužavėti dažną merginą. Ypač šiame žemdirbių krašte. Nors noro netrūksta ir namie dar yra vietos trofėjams, bet šiemet varžybose jis nedalyvaus. Lyg tyčia, tuo metu bus išvykęs ne tik iš gimto kaimo, bet ir iš šalies. Be abejo, karščiausiais įspūdžiais su juo pasidalins bendrapavardis, nors nei brolis, nei pusbrolis, bet geriausias draugas – Rokas Žemaitis, kuris pernai liko antras po Tautvydo. Vaikinai kartu dalyvauja ne tik seniūnijos šventėse, bet ir projekte „Kidulių dvaro pirkliai“, kur tobulinasi, kaip jaunieji ūkininkai, kad mokėtų ne tik arti, bet ir verslauti.

Spalio 24 dieną, šeštadienį, Bunikių kaimo bendruomenės centras „Kregždantė“ kartu su Kidulių bendruomene „Vinkšnupis“, Kidulių seniūnija ir seniūnu Mindaugu Mykolaičiu kviečia visus į, jau tradicine tapusią, artojų šventę Bunikiuose. Žadama vertingais prizais pakurstyti krašto artojų konkurencingumą ir įdomia veikla užimti net pačius mažiausius. Nepasididžiuokite: ir kartu pabūsime, ir apie šių metų derlių pakalbėsime, o svarbiausia – išsiaiškinsime geriausią seniūnijos 2015 metų artoją.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų