Savo deklaruotos gyvenamosios vietos patikslinimas

Norime paraginti 151 Kidulių seniūnijos gyventoją patikslinti savo deklaruotą gyvenamąją vietą.

Kidulių seniūnijoje 151 gyventojo deklaruotos gyvenamosios vietos adresas vis dar yra nepatikslintas, ir asmenys deklaravę gyvenamąją vietą tik kaime, tai yra, nenurodę gatvės pavadinimo ir namo numerio, nors tokie jiems ir suteikti.

Visiems nekilnojamojo turto objektams yra suteiktas konkretus adresas: gatvės pavadinimas ir namo numeris. Jeigu asmuo nesikreipė į seniūniją dėl gyvenamosios vietos adreso taisymo, keitimo, o tik iš Registrų centro išsiėmė išrašą su naujuoju adresu, tai jo gyvenamosios vietos deklaracija ir lieka nepasikeitusi. Adreso priskyrimas nekilnojamojo turto objektui ir savininko gyvenamosios vietos deklaravimas tarpusavyje nesusieti, ir automatiškai asmenų gyvenamoji vieta nepasikeičia.

Tokia situacija, kai Gyventojų registre duomenys apie asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą yra nepilni, gali sukelti ir sukelia problemų tiek patiems gyventojams, nes užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, greitosios medicinos pagalbos) paslaugas, tiek valstybės institucijoms ar teismams, kurių siunčiama informacija ar dokumentai pagal Gyventojų registre nurodomą gyvenamosios vietos adresą tokių gyventojų tiesiog nepasiekia.

Todėl gyventojams norime dar kartą priminti, kad jie kreiptųsi į seniūniją dėl gyvenamosios vietos deklaracijos patikslinimo.

Jums taip pat patiktų