Sijonuotos vasaros startas Kidulių dvare: nuo sielą virpinančių dainų iki šokių lietuje

Pirmąjį birželio penktadienį pasipuošusios moterys rinkosi į sijonuotas vasaros sutiktuves Kidulių dvare. Visoje Lietuvoje vykstantis renginys pernai vyko ir Šakiuose bei Jurbarke, o šįkart prie iniciatyvos prisijungė ir Kiduliai.  Prie visoje Lietuvoje  ne pirmus metus vykstančio renginio šiemet prisijungė ir Kiduliai (pernai vyko ir Šakiuose bei Jurbarke). Čia puoselėjama dvaro kultūra – puikus priminimas apie moteriškumo svarbą ir besikeičiantį jo supratimą. Organizatorės kvietė pasipuošti, susitikti su draugėmis ir šventiškai pasitikti ilgai lauktą vasarą.

Šakių kultūros centro Kidulių laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Milda Prūsaitytė prisipažino nustebinta žiūrovų gausa bei jų aktyvumu įsitraukiant į numatytas veiklas. Tebegyvenant karantino nuotaikomis buvo laikomasi saugių atstumų, ne vienas svečias dėvėjo veido kaukę, kaip buvo rekomenduojama ir kviečiant į renginį. Kidulių seniūnijos seniūnė Renata Švelnytė pasveikino susirinkusiuosius ir padėkojo moterims už tai, kad puošdamosi gražina  ir aplinką, džiugina aplinkinius.

Renginį pradėjo iš Afrikos kilusi atlikėja Tina (https://www.facebook.com/clementine0fficial). Karantinas sukliudė M. Prūsaitytės planams pakviesti visus į pokalbį su Tina, tad koncertas tapo ne tik muzikine dovana, bet ir užuomina apie būsimą įdomų susitikimą. Atlikėja dainose išreiškė savo išgyvenimus ir mintimis apie savo pirmąjį atvykimą į Lietuvą, apie šiuo metu Ameriką krečiančius įvykius bei jaukią kasdienybę su pačiais brangiausiais (anglakalbės Tinos komentarus į lietuvių kalbą vertė Sigita Mikelionienė).

Antra dialogo puse sodriems šiuolaikiškos muzikos ritmams tapo iš kitos Nemuno pusės atvykusių Rūtos Šličkutės ir Aušros Mičiulės atliekamos lietuviškos, lyriškos dainos. „Visada žinau, kad bus gerai ir būna dar geriau,“ – apie atlikėjų pasirodymą sakė I. Svetlauskienė dėkodama viešnioms už dovaną iš širdies į širdį. Ir išties, publika ne tik plojo, bet ir dainavo kartu sukurdama savotiškai meditatyvią atmosferą.

Skirti laiko sau, išgirsti savo, o ne aplinkinių norus, įveikti vidinius demonus ir imtis pokyčių jau dabar, o ne pirmadienį ar nuo Naujųjų metų ragino nepriklausoma „Herbalife“ partnerė Rasa Povilauskienė. Susidomėjusias ji kvietė atlikti kūno analizės testą ir daugiau sužinoti apie savo kūną: jo sandarą bei jame vykstančius procesus. Pasak Rasos, nėra kaip pamatuoti moteriškumą. Jis arba ateina iš vidaus, arba… reikia padirbėti su savimi, kad ateitų. To nenulems nei kūno formos, nei drabužiai ar makiažas. Pilnatvė – tik vidaus ir išorės darnoje.

Pagerinti savo gyvenimo kokybę fiziniu aktyvumu ragino Justė Šilingė, Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė. Atsivežusi šiaurietiškam ėjimui naudojamų specialiai sukurtų lazdų, skirtų bendruomenės sveikatinimui, pakvietė pasitreniruoti. Pasak Justės, tai labai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti fizinę būklę. Šį ėjimą praktikuoti gali kiekvienas – nėra apribojimų dėl amžiaus, svorio ar fizinio pasirengimo. Moterys, jų vyrai ir net vaikai kartojo specialistės rodomus judesius ir su šypsenomis žingsniavo po pievą.

Vienas iš nacionalinio renginio atributų, gyvos gėlės, Kidulių dvare pražydo labai karantiniškai ir tvariai – fotografijomis languose. Jau ne kartą tokiu formatu parodą eksponuojančią Milda Prūsaitytę šįkart labiausiai džiugina dalyvių gausa: „Smagu išjudinti kūrybingas ir gera akį turinčias vietos moteris, Kidulių dvaro savanorius bei savanores, pasidalinti gėlių ir dvariškų akimirkų nuotraukomis. Pasaugosim dar tą grožį languose visa mėnesį“. Nuotraukas parodai atsiuntė dvaro savanoriai: Miglė Tervainytė, Nonita Višinskaitė, Justas Kasparevičius, Indrė Bataitytė, Agnė Švilpaitė, ištikima dvaro fotografė Monika Būblaitytė, taip pat sudargietės Jolanta Žilaitienė , Daiva Sinkevičiūtė, kidulietė Džiuljeta Ufartienė, kurios užfiksuotais krašto vaizdais nuolat džiugina savo paskyrose socialiniuose tinkluose.

Kidulių dvare trečiadieniais ir ketvirtadieniai vėl repetuojantis kolektyvas „Il ballo della luna” (vad. Irma Svetlauskiene) kvietė į atvirą šokio pamoką. Itin grakščiais judesiais ir ramia muzika prasidėjusi šokio puokštė neapsiėjo be pasaulinės klasikos bei liaudies motyvų, o šokėjus įtraukė taip, kad nekliudė net lietus. Visgi senų dvaro medžių paunksmė neapsaugojo nuo stiprėjančios gamtos stichijos ir šokiai buvo perkelti į didžiąją dvaro salę, kur, suskambus populiariosios muzikos melodijoms, damos sukosi ne mažiau moteriškai ir elegantiškai, tik šiek tiek greičiau. Linijinių šokių metu išlaikomi atstumai padėjo jaustis saugiai ir tapo šmaikščiu formatu bendrai nuotraukai.

Renginio organizatorės džiaugiasi suteikusios progą moterims atšvęsti savo prigimtį – romantišką, kūrybišką, jautrią ir žingeidžią. Aktyvus laisvalaikis, pokalbiai su įkvepiančiais pašnekovais, muzikos bei judesio menas ir terpė saviraiškai – visa tai, ką galima rasti Kidulių dvare kiaurus metus. Švelnėjant karantinui, tikimasi grįžti prie anksčiau puoselėtų planų ir džiuginti bendruomenę renginiais, kurių poreikis akivaizdus, nors gal net daugiau dalyvių atvyko iš gretimų gyvenviečių.

 Suvenyrais  apdovanojo Kidulių jaunimo ekologinio klubo „Šerenta” keramikos dirbtuvių siela – Julija Macijauskienė.

Renginio pagalbininkai – Kidulių dvaro savanoriai: Miglė Tervainytė, Justas Kasparevičius, Justas Svetlauskas, Augustė Gražytė.

P.S. Šios idėjos įkvėpėja ir globėja Natalja Balinskaja. Svarbu paminėti, jog vasaros sutiktuvės bendruomenei Kidulių dvare buvo organizuotos jau ir 2017 m.: http://www.kiduliai.lt/bendruomeniski-kidulieciai-spalvingai-pasitiko-vasara/

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų