Sniego iki…

Dažnai jau ne tik girdime senolių pastebėjimus, bet ir patys atsidūstame, kad žiemos vis mažiau baltos. Atminyje dar spindi didžiausios sniego pusnys, išdidžiai sode stovi sniego seniai, skraido mokyklos kieme sniego gniūžtės… Tačiau realybė kiek kitokia: žiemos muša aukščiausios temperatūros rekordus, o sniegą vis dažniau keičia lietus.Natūralių gamtos pokyčių suvaldyti neįmanoma, tačiau mažinti žmogaus veiklos pasėkmes šiems procesams įmanoma ir net būtina. Kviesdamas susimąstyti apie klimato pokyčius ir kiekvieno vaidmenį juose Kidulių jaunimo ekologinis klubas “Šerenta” siūlo kartu atšvęsti žiemos baltumą šlovinančią dieną.

2015 m. sausio 25 d.

Jau nuo 2012 metų Tarptautinė Slidinėjimo Federacija (FIS) inicijavo progą pasidžiaugti sniegu – Pasaulinę sniego dieną. Šiemet švęsime sausio 15-ąją. Tarptautinės Slidinėjimo Federacijos sumanymu, ši diena orientuota į šeimas ir visus mėgstančius sniegą bei pramogas ir aktyvų gyvenimo būdą. Daugybėje šalių organizuojamos staigmenos, festivaliai ir įvairūs renginiai. Šventės tikslas – padidinti susidomėjimą žiemos sportu bei paskatinti jaunąją kartą aktyviai gyventi ir nepalikti aktyvaus judėjimo nuošalyje. Įdomu tai, kad tokia data pasirinkta neatsitiktinai. Sausio pabaigoje jau būna praėjusi Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų karštinė, tad žmonės pasiruošę naujiems įspūdžiams.

Sausio 15-ąją sniego nežadama, bet turėtų snigti iki tol ir laikytis šaltukas net iki -8°C, todėl su rogutėmis dar gal susitiksime, o kol kas Kidulių jaunimo ekologinis klubas „Šerenta” organizuoja konkursą “SNIEGO IKI…” ir kviečia prisiminti savo balčiausią žiemą. Nuotraukas siųsti el.paštu ciagyvenu@gmail.com iki sausio 14 dienos. Geriausių nuotraukų autoriai bus apdovanoti keramikos dirbtuvėsese pagamintais vienetiniais suvenyrais.

Kidulių jaunimo ekologinis klubas “Šerenta”

 

Jums taip pat patiktų