Suinteresuoti Šakių ūkininkų sąjungos atgaivinimu rajone

Sausio 19 d. Kidulių dvare rinkosi rajono ūkininkai, šio susitikimo iniciatorius vietos ūkininkas Darius Ufartas sako, jog siekia suburti visus, kuriems aktuali ūkio ateitis, ir atkurti Šakių ūkininkų sąjungą ar kurti kitu pavadinimu organizaciją, kuri apjungtų, atstovautų ir suvienytų mūsų krašto ūkininkus.

Kidulių krašto ūkininkas D. Ufartas, praėjusią savaitę sukūręs „Facebook“ grupę „Šakių krašto ūkininkai“, rašė: „Šakių rajonas garsėja savo derlingomis žemėmis ir darbščiais žmonėmis. Nuo seno mūsų rajono kaimynai su pavydu žiūrėdavo, kaip mes gražiai dirbame savo laukus, kaip rūpinamės gyvuliais. Deja, šiandien vien mylėti ir prižiūrėti savo ūkį nepakanka. Besikeičiantis visuomenės požiūris, ES nuostatos, nesibaigiančios reformos mūsų ūkiams pažeria naujų iššūkių. Tik būdami vieningi ir nuolat komunikuodami mes galėsime įveikti naujus iššūkius.“ Jaunasis ūkininkas kvietė dalintis aktualia informacija, diskutuoti ir kitus ūkininkus.

Neilgai trukus D. Ufartas rajono ūkininkus sukvietė į Kidulius susitikti gyvai. Dar prieš susitikimą jis kalbėjo, kad šio susitikimo metu bus keliamas svarbiausias klausimas – ar rajono ūkininkai nori atkurti Šakių ūkininkų sąjungą?

„Šakių ūkininkų sąjunga yra, tačiau ji visai neveiksni. Jos pačios narystė Lietuvos ūkininkų sąjungoje yra sustabdyta. Jei tokiame žemdirbiškame krašte yra suspenduota organizacijos veikla, tai, manau, yra gėda, – kalbėjo D. Ufartas. – Toks linksmas atsakymas būtų, kodėl vyksta šis susirinkimas: norim įrodyti, kad suvalkiečiai žemdirbiai nėra tokie skūpūs ir gali susimokėti tą nario mokestį.“

Pasak D. Ufarto, susitikime planuojama diskutuoti, ar Šakių ūkininkų sąjunga jungtųsi prie Lietuvos ūkininkų sąjungos ar kažkurios kitos skėtinės žemdirbių organizacijos, ar liktų tik kaip Šakių krašto žemdirbių asociacija.

Skaityti visą straipsnį drg.lt

Jums taip pat patiktų