„Voveriai 2016” – sporto šventė mažiems, jauniems ir visada jauniems (papildyta)

Trečius metus iš eilės vidurvasaris Voveriuose (Šakių raj.) žymimas pergalėmis ir įvairiuose turnyruose išlietu prakaitu. Kidulių seniūnija kartu su Voverių bendruomenės centru „Jotija“, Bunikių bendruomene „Kregždantė“ ir Kidulių bendruomene „Vinkšnupis“ skatina atkreipti dėmesį į Zanavykų krašto gamtą ir siūlomas aktyvias pramogas, blaiviai praleisti laisvalaikį su šeima, draugais ir bendraminčiais. Organizatoriai džiaugiasi, kad sporto mėgėjai atvyksta ne tik iš artimiausių vietovių, bet ir iš didesnių miestų. Šiemet šventė vyko dar sklandžiau, o sportininkai džiaugėsi kylančiu varžybų lygiu.

krepsinis2Ši šventė ypatinga ne tik tuo, kad yra puikus provincijos bendruomenių bendradarbiavimo pavyzdys, bet ir tuo, kad kaip lygūs su lygiais sportinėse rungtyse varžosi mėgėjai, veteranai, vaikai ir neįgalieji. Šiemet, labiausiai pamėgtam, krepšinio turnyrui teisėjavo Kauno krepšinio mėgėjų lygos teisėjai. Daugiau nei dešimt metų teisėjavimo patirties turintys Tomas Maksimovas ir Rolandas Šaka džiaugėsi, kad varžybos vyko gryname ore. Jie liko maloniai nustebinti stipriomis dalyvių emocijomis ir bekompromise kova finale, kur susitiko pernai metų lyderiai. Nugalėtojų taurė vėl atiteko savo aikštelėje žaidusiems „Voveriams“ (Vidmantas Šimaitis, Rimvydas Šimaitis, Aurimas Jurkšaitis), o „Vilkų“ (Eduardas Mačiulis, Deividas Sakalauskas, Algirdas Žemaitis, Domantas Inkrata) komanda liko antra, „Abela“ (Tautrimas Subatkis, Mantas Cipas, Mantas Gasperavičius) – trečia. Prizininkų komandos buvo apdovanotos Arvydo Vidžiūno įteigtais prizais – krepšinio kamuoliais.saskes

Šaškių turnyras šiemet tapo pačia universaliausia veikla: senjorai, neįgalieji, vaikai ir kiti šio žaidimo entuziastai. Bene didžiausius įspūdžius jaunimui paliko susitikimai su karo metu kojos netekusia Zuzana Jasulevičienė. Invalido vežimėlyje sėdinti senjora pasakojo 15-ką metų su rajono invalidų draugija važinėjusi po įvairius šaškių turnyrus, pelniusi ne vieną prizinę vietą, o dabar težaidžianti su artimaisiais. Sužinojusi apie renginį nedavė ramybės artimiesiems ir laimėjo: šventėje savo jėgas išbandyti susigundė ir jos artimieji, o jaunieji šaškininkai džiaugėsi tokia stipria konkurente. Nors kelias iki finalo buvo žymiai spalvingesnis, lyderiai – broliai Vaičiūnai – išsaugojo savo poziciją. Po labai ilgos kovos nugalėtoju tapo Daumantas Vaičiūnas, antras liko Tautvydas Vaičiūnas, o pernai metų nugalėtojas, Vytenis Vaičiūnas liko trečias. Vaikinai juokėsi, kad nesvarbu, kuris laimėjo, svarbu, kad taurė vėl iškeliavo į jų namus. Pagrindinį prizą šaškių turnyrui įsteigusi Šakių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė džiaugėsi, kad sutraukė tiek skirtingų žmonių. Ji liko sužavėta senjorų ir vaikų susitikimais, kai nepaisant didžiulio metų skirtumo vykdavo rimta, garbinga kova. Pareigūnė taip pat organizavo užimtumą patiems mažiausiems ir apdovanojo juos specialiais prizais.

pulasPulo turnyro finalas tapo žavingu dežavu: buvo atkartotas pernai metų scenarijus ir didysis prizas vėl atiteko Vyteniui Vaičiūnui. Antrąją vietą iškovojo Antanas Bauža, o trečias liko Tautvydas Vaičiūnas. Maža tokio užtikrinto žaidimo intrigėle tapo vienuolikmetis Emilis Bendoraitis, kuris ryžosi žaisti bendroje įskaitoje. Stalo teniso turnyre Kidulių seniūno Mindaugo Mykolaičio taurei laimėti dalyvavo gausus būrys jaunimo. Pirmą kartą dalyvavo net trys merginos, o viena jų, Eglė Valauskaitė, užėmė pirmąją vietą. Antroje vietoje liko Martynas Augaitis. Trečioje – Dainius Indriūnas.

tinklinis

Atnaujintoje paplūdimio tinklinio aikštelėje komandos kovojo dėl dviejų taurių. Pirmosios vietos laimėtojams, „Pik Nik“ (Lukas Išganaitis, Mantas Višinskas, Mantvydas Morozas) buvo įteikta seimo nario Mindaugo Basčio įsteigta taurė, o Slavikų seniūnas Vidmantas Spranaitis skyrė taurę „Pergalės siekusiems“, kuri atiteko komandai „Nuogi ant slenksčio“ (Šarūnas Balnaitis, Justas Galginaitis, Laimis Linertas) už antrąją vietą. Trečioje vietoje likusi „Jastra“ (Tautvydas Tranas, Jonas Jasiulevičius, Armandas Jasiulevičius, Vilius Tranas) taip pat pasipuošė medaliais. Savotiška varžybų žvaigžde tapo jau antrus metus iš eilės dalyvaujanti, vienintelė turnyro mergina, kaunietė Vanesa Tautkutė.

rankoslenkimasKaip ir buvo tikėtasi, daug karštų emocijų sukėlė rankų lenkimas. Turnyrui teisėjavo buvęs rankų lenkikas Algirdas Bauža. Po įnirtingos kovos čempiono taurė atiteko Tautrimui Subatkiui. Antra vieta atiteko – Elvinui Kaluginui. Trečia – Vytautui Mačiui. Dalyvauti susigundė ir, specialiai iš Klaipėdos atvykęs, renginio didžėjus Mantvydas, ankščiau ne kartą dalyvavęs rankos lenkimo varžybosgirae, tačiau lyderių neįveikė. Pasibaigus turnyrui žiūrovai neskubėjo skirstytis – tarpusavyje tikrinosi jėgas palinkę prie profesionalaus stalo. Kita stipruolių rungtis – svarsčio kilnojimas. Karštai publikos palaikomi dalyviai kovojo iš paskutiniųjų. Kęstučio Smirnovo įsteigtą taurę laimėjo Ričardas Jurkšas. Antra vieta atiteko Tautrimui Subatkiui (kuriam tai buvo jau trečias apdovanojimas tą dieną). Trečioji – Regimantui Baužai. Nugalėtojus atkakliai vijosi vienas iš Bunikių ąžuolų – Vaidas Beržvinskas.

baidaresPernai metų baidarių rungties nugalėtojai, Vaidas Beržvinskas ir Mantas Norvilas, taip pat neužleido lyderių pozicijos ir išsivežė namo Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centro įsteigtą prizą. Antroje vietoje liko Mantvydas Morozas ir Lukas Išganaitis. Trečioje – Aleksas Vyšniauskas ir Augustas Simokaitis. Šakių rajono mero Juozo Bertašiaus sveikinimo kalboje išsakyti linkėjimai išsipildė ir lietaus debesys išsisklaidė, todėl po varžybų išbandyti baidares ir pasiplaukioti vandens dviračiais galėjo visi norintys.

Apie blaivią renginio idėją garsiai kalbėti net neprireikė. Kaip ir pernai, renginio teritorijoje alkoholis nebuvo parduodamas. Numalšinti alkį ir troškulį viliojo kvapnūs dūmai nuo prekybininkų palapinių. Organizatoriai pastebėjo sumažėjusį žiūrovų ir dalyvių skirtumą, todėl tikisi, kad Voveriai tapo aktyvaus poilsio mėgėjų traukos centru, o kitais metais žada pasiūlyti dar daugiau rungčių tinkamų visai šeimai.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų