Gerumo estafetė: „Dovanodamas detektorių, dovanoji gyvybę“

Dažniausiai gaisruose žūsta gyventojai, kurie nėra namuose įsirengę dūmų detektoriaus. „Todėl kviečiame visus dalyvauti  Gerumo estafetėje.  Jos tikslas – padovanoti  dūmų detektorių tiems, kurie negali tuo pasirūpinti. Tikriausiai kiekvienas mūsų pažįsta žmogų, kuris dar nėra jo įsigijęs, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius.Greičius. –  Labai norėtųsi, kad į šią  estafetę įsitrauktų ne tik savivaldybės ar kitos socialiai atsakingos institucijos,  bet  ir daugelis iš mūsų. Dovanodamas detektorių, dovanoji gyvybę.“

Ugnis neturi gailesčio. Vien šiemet  gaisruose jau žuvo 69 žmonės. Daugelis jų būtų išvengę žūties, jeigu  jų namuose būtų buvęs dūmų detektorius.

Ugniagesių duomenimis, dūmų detektoriai vien šiais metais išgelbėjo ne vieną dešimtį gyvybių. Kilus gaisrui, žmogus,  išgirdęs šio prietaiso skleidžiamą garsą,  gali spėti išbėgti iš degančio pastato ar net išgelbėti savo  artimuosius.

Gyvenamajame būste dūmų detektorius rekomenduojama įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Nepatariama jų įrengti virtuvėje, ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai.

Įrengiant autonominius dūmų detektorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Kadangi  dūmai kyla į viršų ir kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, autonominiai dūmų detektoriai gali būti įrengiami ant patalpos sienos, kuo arčiau lubų.

Parenkant detektoriaus tvirtinimo vietą, būtina prisiminti, kad kartais teks pakeisti elementus, patikrinti jo veikimą, todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose.

Kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina jo jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti  ir dulkių.

Jums taip pat patiktų