Naująją futbolo lygą vertina tik teigiamai

Gegužės 1 dieną pirmą kartą rajone startavo Šakių futbolo mėgėjų lyga. Įkurta futbolininkų – entuziastų kiduliečių, kurių mintis palaikė ir kelių kitų rajono vietovių futbolo mėgėjai, naujoji lyga iškart apjungė 11 komandų iš Šakių, Kriūkų, Kidulių, Gelgaudiškio, Kudirkos Naumiesčio, Kazlų Rūdos savivaldybės Jankų kaimo.  O komandų atstovai lygą ir jos starto varžybas įvertino tik teigiamai.

Lygos įkūrėjai suplanavo, o vėliau tam pritarė ir lygos varžybose nutarusios dalyvauti komandos, kad futbolo komandose gali žaisti ne tik rajono gyventojai ar iš čia kilę asmenys, bet ir kitų rajonų atstovai. Svarbu, kad jie neturėtų dviejų svarbiausių šalies futbolo lygų galiojančių licencijų. Į pagalbą pasitelkus Lietuvos futbolo federaciją, rungtynėms samdomi pakankamai aukštos kvalifikacijos, nešališki arbitrai, kuriuos deleguoja Lietuvos futbolo federacija.

Kad šių vis labiau atgimstančios sporto šakos – futbolo – naujovė rajone iškart įgavo pagreitį, parodė ir praėjęs savaitgalis. Gegužės 1-2 dienomis turuose Šakiuose ir Kiduliuose sužaistos šešerios rungtynės. O čempionato starto varžybas Šakiuose stebėjo ir žinomas šalies šoumenas, aistringas futbolo gerbėjas ir žaidėjas, Marijonas Mikutavičius.

„Šis naujas turnyras labai skatina domėtis futbolu, priverčia tvarkyti stadionus, sportuoti. Džiaugiuosi, kad šis turnyras atsirado, tikiuosi, kad futbolas vis labiau populiarės“,- taip po pirmojo turo rungtynių interneto portalui www.manorajonas.lt kalbėjo Kriūkų komandos atstovas Evaldas Garbauskas. Gera pradžia, anot jo, galbūt paskatins ateityje dar didesnę futbolo plėtrą rajone, galbūt atsiras dar daugiau mėgėjų komandų, o kada nors tarp šalies ar dar tolimesnio futbolo elito bus ir šakietis.

Pasak E.Garbausko, pakankamai gerai sudėliotas ir viso čempionato tvarkaraštis (bus žaidžiama turų sistema), gera mintis varžybas organizuoti vis kitoje rajono vietovėje. „Žaisim, kur yra stadionas. Juk ne „profai“ esam, sąlygos tenkins bet kur. O kuo daugiau ir įvairesnėse vietovėse žaisime, tuo bus daugiau žiūrovų ir norinčių prisijungti prie mūsų“,- mano Evaldas.

E.Garbausko komandai startas čempionate nebuvo sėkmingas – jie varžybas rezultatu 3:4 pralaimėjo Šakių „Simo“ komandai. Pralaimėjimo priežastys – svetima aikštė ir kiek per silpna gynyba. O didžiausi komandos ramsčiai, anot E.Garbausko, pirmajame ture buvo Andrius Alekna, Henrikas Butkus, Aurimas Švelnys.

Tiek E.Garbauskas, tiek Kidulių „Brig“ komandos atstovas Tomas Mockevičius teigiamai įvertino ir arbitrų darbą. „Teisėjavimas tikrai aukšto lygio, teisėjas garbingas. Apskritai, arbitrai pažadėjo, kad nepuls bausti visų aikštelėje, bet pirmiausia sieks kartu išsiaiškinti daromas klaidas“,- teigė Tomas, vienas iš šios lygos atsiradimo iniciatorių. Ir jo manymu – mintis turus organizuoti kuo įvairesnėse rajono vietovėse tik dar labiau skatins ir populiarins futbolo sportą rajone.

Kad futbolas pamažu įgauna pagreitį, rodo ir kitas faktas – be minėtų 11 komandų, startavusių Šakių futbolo mėgėjų lygos čempionate, mažiausiai trys komandos pasiryžusios varžytis ir tradicinėse rajono futbolo pirmenybėse rajono mero taurei laimėti. Pasak ši pirmenybių organizatoriaus, rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialisto Juozo Jonuškos, komandų dar gali būti ir daugiau.

Šios pirmenybės vyks Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos stadione. Su Šakių futbolo mėgėjų lyga šios pirmenybės neturi jokių sąsajų. Tačiau J.Jonuška, nors šiuo metu tikino ir negalįs niekaip finansiškai paremti naujosios Šakių futbolo mėgėjų lygos (visi šių metų rajono biudžete sportui numatyti pinigai jau paskirstyti),  beveik garantavo prisidėti prie čempionato nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimo čempionatui baigiantis.

„manorajonas.lt“ inf.

Jums taip pat patiktų