Plės Kukarskės globos namus

gnam1Įgyvendinant projektą Kidulių seniūnijoje esantys Kukarskės globos namai turėtų gerokai pasikeisti. Čia numatoma naujo pastato statyba, reikia remontuoti ir dabar esantį. Dalyvavimui projekte pritarė ir praėjusį penktadienį posėdžiavusi rajono taryba.

Nuo 2013 metų visos šalies socialinės globos įstaigos galės funkcionuoti tik turėdamos specialias veiklos licencijas – iki šiol tai nebuvo privaloma. Būtent dėl to buvo pritarta ir Kukarskės globos namų dalyvavimui projekte.

Preliminari projekto vertė apie 1.54 mln. litų. Planuojama, kad projekto įgyvendinimo metu bus pastatytas naujas pastatas, kuriame galėtų gyventi apie 20 senelių. Be to, tikimasi, kad bus remontuojami ir dabar esantys globos namai, nes norint įgyti licenciją reikės atitikti keliamus reikalavimus. Šiuo metu Kukarskės globos namuose gyvena 41 senelis. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Leonoros Pocevičiūtės, rajono gyventojų amžius sparčiai senėja ir gana ženkliai auga globos namų poreikis. Senelių išlaikymas globos namuose finansuojamas jų pačių lėšomis, taip pat pridedant valstybės ir savivaldybės dalinį finansavimą. Įgyvendinus projektą Kukarskėje, iš viso rajone būtų apie 120 globos vietų. Pasak L. Pocevičiūtės, šiuo metu laisvų vietų nėra nė vienoje globos įstaigoje. Eilėje į Kukarskės globos namus šiuo metu laukia 3 asmenys. Parapijiniuose namuose apgyvendinimo klausimas derinamas per tos įstaigos vadovybę, bet ne per Socialinės paramos skyrių.

Jums taip pat patiktų