Sukurkime paukščiams namus

Bunikių bendruomenė „Kregždantė“ sukvietė visus kaimelio gyventojus į pavasario šventę „Sukurkime paukščiams namus“. Kiekvienas dalyvis savo dirbtuvėse konstravo po inkilą, buvo kuris atnešė kelis inkilus, bet buvo ir 12 atvežęs inkilų.

Prie kiekvieno inkilo matosi padirbėta, kelios klaidos yra, bet jas visada galima ištaisyti ir reikia taisyti, – kalbėjo šventės svečias Kidulių girininkijos girininkas Virginijus Martinkevičius. Svarbu, kad paukštis pagal save rastų inkilą ir ten galėtų perėti jauniklius. Kiekvienam paukščiui kaip ir žmogui reikalinga erdvė, – dėstė mintis girininkas Virginijus. Vėliau šventės dalyviai uždavė įvairius klausimus į kuriuos girininkas su malonumu išsamiai atsakė.

Iš viso buvo pagaminti 42 inkilai. Jie buvo gaminami ne tik Bunikiuose, bet ir daugelis atkeliavo iš Kauno, Gelgaudiškio bei Jurbarko. Šventės vyriausia inkilų meistrė buvo Danutė Pocevičienė, jauniausias inkilų meistras Aldas Ūsas, daugiausiai inkilų prigaminęs Lukas Gedvilas, net dvylika inkilų sutilpo į tėčio mašiną. Originaliausias šventės inkilas buvo sukurtas Kamilės Ližaitytės. Visus nominantus bendruomenės diplomais apdovanojo girininkas Virginijus Martinkevičius.

Taip pat pirmininkė Jolita Beržvinskienė gavo iš girininkijos inkilą kaip dovaną naujai įkurtai bendruomenei “Kregždantė”.

„Šventės oras dvelkė pavasariu. Kiekviename inkile galima buvo atrasti dalelę žmogaus šilumos gamtai“, – kalbėjo kaimelio senoliai.

Šventės metu taip pat vyko „Bunikių loto“, kurių bilietai kiekvienam į namus suteikė galimybę parsinešti buityje reikalingų daiktų.

Sekantis renginys Bunikiuose, “Švarios ir tvarkingos gyvenvietės diena”. Kviečiame visus balandžio 6 dieną 10 val. atvykti prie bendruomenės centro “Šilingynėje” su savimi turėti maišą šiukšlėms, pjūklą, kirvuką, benzino bakelį ir gerą nuotaiką talkai.

Foto: bunikiai.lt 

Daugiau nuotraukų rasite čia

Jums taip pat patiktų