Valenčiūnuose užaugintas sraiges skanaus ir prancūzai

Kidulių seniūnijoje, Valenčiūnuose, jau penkti metai afrikines sraiges augina tėvas ir sūnus, Žydrūnas ir Justas Pranskaičiai. Jaunasis ūkininkas Justas, jau spėjęs sukaupti nemenką patirtį, mielai ja dalijasi ir su kitais pradedančiaisiais sraigių augintojais. Valenčiūnuose užaugintos sraigės šį rudenį turėtų iškeliauti į Prancūziją.
Susidomėjimas sraigių auginimu Lietuvoje kilo dar 2005 metais, tačiau po kelerių metų ne vienas ūkininkas sraigininkyste nusivylė, nes užaugintų sraigių tiesiog nebuvo kur realizuoti. Pastaraisiais metais Lietuvoje veikiančios perdirbimo įmonės ir supirkėjai šios delikatesinės žaliavos jau pageidauja kuo didesnio kiekio, todėl sraigių augintojų skaičius sparčiai auga.
Sraigių auginimo verslą jaunasis ūkininkas Justas kartu su savo tėvu įkūrė Valenčiūnuose, senelių sodyboje. Pašnekovas neslepia, jog tuomet, prieš penketą metų, jie buvo vieni pirmųjų ne tik rajone, bet ir Lietuvoje, susigundę sraigių auginimu. „Šiuo metu auginame Helix aspersa Maxima veislės afrikines sraiges. Palyginti su vynuoginėmis sraigėmis, šios afrikinės sraigės greičiau auga, yra stambesnės, geresnė jų supirkimo kaina. Už kilogramą sraigių Lietuvoje galima gauti 7 litus, o užsienio supirkėjai moka 9 litus ir daugiau“,- pasakojo Justas, aprodydamas savo valdas. Netoli sodybos esančiose pievose įrengtas šildomas šiltnamis, laistymo sistema bei du lauko voljerai. Ūkinio pastato patalpose yra įrengti stelažai sraigių žiemojimui, 5 tonų talpos šaldytuvas. „Planuojame plėsti ūkį, todėl reikalingas didesnis šaldytuvas. Kai tik bus aiškios 2014 – 2020 metų ES paramos priemonių, ketiname teikti paraišką ES paramai gauti“,- apie savo ateities planus pasakojo jaunasis ūkininkas Justas. Šiuo metu ūkyje auginama daugiau nei pusantro milijono sraigių. Tikimasi, jog rudeniop pavyks surinkti 15-20 tonų sraigių ir jas sėkmingai realizuoti.

Skaityti visą straipsnį drg.lt

Jums taip pat patiktų